ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Τα πρώτα αγκάθια...
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Πολλαπλασιασμός
 Τα πρώτα αγκάθια...
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Johnny_Grusonii
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
193 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Apr 2009 :  12:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Click to see Johnny_Grusonii's MSN Messenger address Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Johnny_Grusonii  Απάντηση με παραπομπή
Λοιπόν...
Πριν από ενα μήνα είχα κανει την πρώτη αποπειρα για να φυτέψω σπόρους... και τώρα ενα μήνα μετά έχουν ανοίξει τα 9 στα 11... στα δυο από τα 9 λοιπόν σήμερα που τα είδα, ένα δυο φυτάκια είχανε βγάλει αγκαθάκια!! Καπου εδώ είχα διαβάσει ότι με το που βγει το πρώτο αγκάθι αρχιζουμε να ανοιγουμε τρύπες στο καπάκι ή κάτω, δεν θυμάμαι καλα!

Τώρα??? Να ανοίξω τρύπες στα καπάκια αυτών των δύο? Ή απο κάτω?
Ειναι στο ένα μήνα όμως, δεν είναι πολύ νωρίς?? Αφου υποτίθεται τα ανοιγουμε μετά από 7 μήνες!!

Και το άλλο, αρκει να έχει ένα φυτό αγκαθάκι ή θα πρέπει να βγάλουν όλα τα φυτά αγκαθάκια μέσα στο κουτάκι, και μετα να ανοιξω τρύπες??

Ασχετο: Αυριο kostas θα σπείρω τα σποράκια που μου έστειλες!!!

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Apr 2009 :  22:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
αν τα έχεις σφραγισμένα -κλειστό σπορείο- άστα στην υσηχία τους.. αν πάλι δέν έχει κάνει απολυμανση σύμφωνα με αυτά που έχουμε γράψει εδώ η ανοίγεις τα σπορεία για να τα δείς -να βγάλεις φωτο κλπ πρέπει σε λίγες μέρες να αρχίσεις να ανοίγεις τρύπες
Κορυφή σελίδας

Johnny_Grusonii

Greece
193 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Apr 2009 :  09:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Johnny_Grusonii Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Johnny_Grusonii  Απάντηση με παραπομπή
δεν ανοιγω για να τα δω, σφραγισμενα ειναι... μερικα ειναι χωρις απολυμανση σπορων αλλα χωρις απολυμανση χωματος κ αλλα και τα δυο, αυτα μαλλον θα θελουν ανοιγμα ε?
Κορυφή σελίδας

Arsenios

Cyprus
212 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Dec 2013 :  21:21:57  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Arsenios  Απάντηση με παραπομπή
αν και περασανε 4 χρονια , θελω να πω την αποψη μου:

εγω πιστευω οτι ακομη και αν δεν τηρήσαμε όλους τους <<κανόνες>> π.χ απολυμανση σπορων, χωμάτων κλπ, αν δεν εμφανίσουν κάποια σημάδια μύκητας η μούχλας δεν χρειάζεται να τα ανοίξουμε ακόμη κι αν έχουν περάσουν καιρό μεσα στο κλειστό σπόρειο!!
Κορυφή σελίδας

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Dec 2013 :  19:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
αν και περασανε 4 χρονια , θελω να πω την αποψη μου:

εγω πιστευω οτι ακομη και αν δεν τηρήσαμε όλους τους <<κανόνες>> π.χ απολυμανση σπορων, χωμάτων κλπ, αν δεν εμφανίσουν κάποια σημάδια μύκητας η μούχλας δεν χρειάζεται να τα ανοίξουμε ακόμη κι αν έχουν περάσουν καιρό μεσα στο κλειστό σπόρειο!!

απλα..οταν σε ενα κλειστο σπορειο "εμφανιστει" μυκητας ειναι πολυ αργα για θεραπεια...-----καποιες..."μουχλες" ειναι ακινδυνες για τα σποροφυτα
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.09 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000