ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Κάκτοι στη γη - Κακτόκηποι
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Γενικά θέματα
 Κάκτοι στη γη - Κακτόκηποι
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 5

Χρήστος
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jan 2009 :  00:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Click to see Χρήστος's MSN Messenger address Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή

ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΘΕΣΗ ΣΤΗ ΓΗ!!!!!!

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jan 2009 :  01:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Η ΦΩΤΟ ΣΤΗ ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ Α.Ι.ΘΕΟΛΟΓΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΛΟΓΩ ΧΡΟΝΟΥ. Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΣΤΗ ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ. ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑ ΗΛΙΟ. ΚΑΜΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙΑ ΤΟΥ 2004.
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2009 :  09:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από CHRISTOS

Η ΦΩΤΟ ΣΤΗ ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ Α.Ι.ΘΕΟΛΟΓΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΛΟΓΩ ΧΡΟΝΟΥ. Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΣΤΗ ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ. ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑ ΗΛΙΟ. ΚΑΜΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙΑ ΤΟΥ 2004.

Προστασία και από βροχή?
Γιατί γίνεται ανακατασκευή?...μια χαρά είναι!

Κορυφή σελίδας

Spinefull
Junior Member MEMBER CLUB

186 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2009 :  14:27:53  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Spinefull  Απάντηση με παραπομπή
Που είναι το "Α.Ι.Θεολογος"? Αττική; [δεν έχω ιδέα που ή τι είναι αυτό] μερικές πλξηροφορίες για το εκεί μικροκλίμα, προσανατολισμό κτλ, πέρα από αυτά που ρωτά ο κάκτος, θα ήταν πολύ ευπρόσδεκτα!
Κορυφή σελίδας

vangelis
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2009 :  16:47:50  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ όμορφη η σύνθεση σου Χρήστο!

Και εγώ ήθελα να ρωτήσω που βρίσκεται ακριβώς η σύνθεση, μάλλον αν δε κάνω λάθος πρέπει να είναι κοντά στην Αταλάντη, βασικά απέναντι από την Αταλάντη, στη Φθιώτιδα.

Χρήστο σε ρωτήσω, ανάμεσα στα φυτά βάζεις πλαστικό πανί για να μη φυτρώνουν τα ζιζάνια?
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2009 :  22:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Λοιπον εχουμε και λεμε.Βρισκεται στον θεολογο φθιωτιδας
στον κηπο του εξοχικου μου.Η περιοχη εχει ξηρο και ζεστο κλιμα.
Το χειμωνα του 2004 ομως ειχε 15 ποντους χιονι και κατω του μηδενος
το σημειο ειναι εντελως προστατευμενο απο το βορια απο το ιδιο το
σπιτι με τοιχο 2 οροφων και ανοικτο στην καλη βροχουλα.
Η θαλασσα απεχει 1500 μετρα και ειναι σε σχετικο υψωμα.
Ο ηλιος ειναι κοντρα ολη μερα.Το εδαφος ειναι βραχωδες με
κοκκινοχωμα, αν και στο σημειο του βραχοκηπου ενα μεγαλο μερος του
εχει 20-30 ποντους φερτο χωμα και απο κατω μπαζα!!!!
Το μεγαλεπηβολο σχεδιο ανακατασευης προβλεπει, ξηλωμα ολων των φυτων
με σκοπο να υψωθει ολο το παρτερι 50-70 ποντους, προσθηκη χωματος, για θεματα ασφαλειας (για παιδια) και κυριως για λόγους αισθητικης. Φτιαχνοντας ενα landscape σε διαφορα επιπεδα. Μαλλον θα φυγουν και οι opundias γιατι πιανουν πολυ χωρο. Ελπιζω να τα καταφερω καποτε.
Παντως η αντοχη τους στη γη είναι σαφως καλυτερη και στο κρυο και στο σαπισμα, παρόλο που βρεχονται ολο το χειμωνα.
Εχθρος τους: η αγριαδα που δε σταματαει να βγαινει, το γεωυφασμα το φοβαμαι για θεματα αερισμου. Ωρες ατελειωτες με πενσακια και τσιμπιδακια προσπαθω να νικησω την αγριαδα. Μια φωτογραφια ενος rectispinus για να δειτε αναπτυξη αγκαθιου, επιφυλασσομαι και για αλλες φωτο ολοκληρου του κηπου.
Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2009 :  22:28:04  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα ζιζανιοκτονο για αγριαδα(σιγουρα γνωριζει ο στεφανος)
επισης βλεπω σε διαφορα sites οτι πολλοι βαζουν ενα σκεπασμα απο πλαστικο το χειμωνα για να αποφυγουν την βροχη
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jan 2009 :  09:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Είναι φοβερός ο echinocereus! Πολύ αγκάθι αλλά το λουλούδι πάντα απίστευτο!

Ο κήπος τελικά θέλει αρκετή δουλειά και χρόνο, για να βλέπουμε αυτό το αποτέλεσμα... Εκπληκτικό το ότι βρέχονται και δε χαλάνε!
Πιστεύω ότι και κάποια παχύφυτα θα "συμπλήρωναν" ωραία την εικόνα του κήπου.

Καλή τύχη στην αναδιαμόρφωσή του! (και περιμένουμε ρεπορτάζ)
Κορυφή σελίδας

vangelis
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jan 2009 :  17:35:46  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Δεν τους ποτίζεις καθόλου? Το καλοκαίρι?
Πόσο ψηλό είναι το στρώμα με τα βότσαλα? Είναι επιφανειακό?

Υ.Γ.: Χρήστο, παραθέριζα για 2-3 καλοκαίρια μικρός στο Θεολόγο, ξέρεις αν στο κέντρο της παραλίας του Θεολόγου κάνει ακόμα το νησάκι με την άμμο της παραλίας λόγω τις παλίρροιας?

Edited by - vangelis on 22 Jan 2009 17:46:29
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Jan 2009 :  18:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Το χαλικάκι είναι ένα ψιλό στρώμα. Φυσικά και ποτίζω το καλοκαίρι προσπαθώ κάθε 1 εβδομάδα, αφήνω το λάστιχο και πλημμυρίζει όλο το παρτέρι. Βέβαια το περισσότερο χρονικό διαστημα που εχει μείνει απότιστο είναι 20-25 μέρες και δεν του άρεσε καθόλου.
Στο Θεολόγο το νησάκι δεν το έχω δει ποτέ τα τελευταία 10 χρόνια, αν και όντως υπάρχει το φαινόμενο αυτό στην κάτω παραλία.
Κορυφή σελίδας

Spinefull

186 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Jan 2009 :  16:12:14  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Spinefull  Απάντηση με παραπομπή
Τι υψόμετρο έχεις;;; Δηλαδή να φανταστώ ένα λοφάκο κοντά [σχετικά] στην ακτή; Ιδανικά!

Τι ηλικία έχει το παρτέρι;

πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες... Προσωπικώς θέλω να κάνω κάτι τέτοιο, κάτι παρόμοιο, κάτι με κάκτους και παχύφυτα στο έδαφος πάντως :)
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2009 :  17:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Echinocactus platyacantus(ingens) 13-4-2007

Το ίδιο φυτό 29-9 2007 στη γη.
Από τον κήπο ενός φίλου ( πρώην συλλέκτη κάκτων) στα Σπάτα Αττικής
Σε λίγες μέρες θα τον επισκεφτώ και θα βγάλω και μια φωτογραφία όλης της σύνθεσης

Kαι μια mammillaria geminispina

Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2009 :  17:54:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
ειναι δυνατον να μεγαλωσε τοσο πολυ σε 4 μηνες;
στο βαθος διακρινω και κατι ωραιους φεροκακτους
Περιμενουμε φωτο
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2009 :  18:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ ωραίο φυτό ο echinocactus! Του έκανε πραγματικά καλό το φύτευμα στο έδαφος. Όταν έχουν περισσότερο χώρο κάνουν φοβερή ανάπτυξη!
(Αριστοτέλη: νομίζω ότι πρέπει να κάνεις ένα θέμα με τίτλο: "ferocactus" κι εκεί να βάζουμε ό,τι σχετικό με ferocactus...! )
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2009 :  21:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Πράγματι ξαφνιάστηκα και εγώ με την ανάπτυξη του και ειδικά με το χνούδι
στη κορυφή! Πάντως τελευταία που τον είχα ξαναδεί το χνούδι είχε συρρικνωθεί
Ίσως λόγο χειμώνα.
Αριστοτέλη αν δεν ανοίξεις εσύ θέμα για ferocactus θα το κάνω εγώ γιατί είναι και
μένα από τους ποιο αγαπημένους μου κάκτους(το μάτι σου πάντως.....)
Ίσως θα έπρεπε να ανοίξουμε και ένα ξεχωριστό θέμα με κάκτους στη γη
δεν ξέρω όμως μήπως τα μπερδέψουμε αφού υπάρχουν ήδη στις συνθέσεις
Ίσως θα έπρεπε να το ξεκινήσω εγώ με τις Φώτο του θεολόγου(η γνώμη σας?)
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2009 :  21:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Χρήστο, έχεις δίκιο, νομίζω καλά είναι να "σπάσει" το θέμα των συνθέσεων και να μεταφερθούν σε νέο θέμα όλα τα σχετικά με κάκτους στη γη....σε λίγο...
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2009 :  21:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Μεγειά το θέμα: "κάκτοι στη γη" Αν θέλει κάποιος να κάνει ένα άλλο πιο εξειδικευμένο: π.χ. "κακτόκηπος στο τάδε μέρος", φυσικά, μπορεί να το κάνει.
Όσο για τους ferocactus.....επιβάλλεται να ανοίξετε ένα νέο ξεχωριστό θέμα!
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2009 :  22:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

apostolisg

Greece
144 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2009 :  23:14:07  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην apostolisg  Απάντηση με παραπομπή
H ομορφια των κακτων στη γη, ειναι ανεπαναληπτη..Ισως επειδη δεν εχει συνιθησει το ματι μας να βλεπει κατι τετοιο στη φυση εδω στην Ελλαδα..Και εμενα ειναι το ονειρο μου να μπορεσω καποια στιγμη να φτιαξω κατι παρομοιο.
Κορυφή σελίδας

ayla

Greece
111 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Feb 2009 :  09:54:55  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ayla  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από apostolisg

H ομορφια των κακτων στη γη, ειναι ανεπαναληπτη..

Συμφωνώ απόλυτα! Κι εγώ ήθελα να προσπαθήσω, αλλά εδώ βόρεια με τον χειμώνα που έχουμε.... Κάποια στιγμή σκέφτηκα να τα έχω σε γλάστρες που θα τις βάζω στο χώμα και τον χειμώνα θα τις βάζω μέσα ... δεν το τόλμησα.
Μετά σκέφτηκα αυτούς που αντέχουν στο κρύο. Αλλά ακόμα δεν άρχισα! ... ίσως κάποτε!
Εύχομαι καλή επιτυχία στην ανακατασκευή, και καλή ανάπτυξη στους κάκτους!!!

-------------------------
Μπορώ...αρκεί να το πιστεύω.
Κορυφή σελίδας

apostolisg

Greece
144 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Feb 2009 :  17:23:38  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην apostolisg  Απάντηση με παραπομπή
Ενα βιντεακι που εφτιαξα προχθες με κακτους στη γη..Φωτογραφιες ιντερνετ,απο Αριζονα,Μεξικο,κηπο του Μονακο κ.α. Αφιερωμενο σε ολους..
http://www.dailymotion.com/video/x8crdb_cactus2_travel
Κορυφή σελίδας

kostasmi
New Member MEMBER CLUB

Greece
69 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Feb 2009 :  17:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους kostasmi Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kostasmi  Απάντηση με παραπομπή
πολυ ομορφο βιντεο και δουλεμένο

εντυπωση μου εκανε η σκηνη με ολα τα grusonii μαζι, ήταν αμετρητα και τεραστια
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Feb 2009 :  20:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Αποστόλη ευχαριστούμε για την αφιέρωση!! Ωραία η σύνθεση, με εφφέ κι απ' όλα!
Εμένα πάλι μου φάνηκε απίστευτος ο γκρεμός με τους melocactus, υγιέστατοι και μες την τρελή χαρά, ούτε καν χώμα δε θέλουν...
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Feb 2009 :  21:05:14  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
η τεκομα ποσο αντεχει;
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Feb 2009 :  23:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Σήμερα πήγα στο φίλο μου στα Σπάτα και πήρα αρκετές foto
Nα συμπληρώσω ότι τα φυτά μπήκαν στη γη τον Απρίλιο του 2007
Και πριν ήταν παρατημένα !!στις ίδιες γλάστρες για 10 χρόνια
Έξω χωρίς καμία προστασία από βροχή ήλιο, κρύο.
Και δεν μιλάμε για φάρμακα και μυκητοκτονα αφού να σκεφτείτε
οτι το καλοκαίρι σπάνια τα πότιζε και έλειπε και για 3 βδομάδες.
Και μετά από πολύ επιμονή δικιά μου τον κατάφερα να βρει
Χρόνο και να φτιάξουμε αυτό το παρτέρι
Διαλέξαμε ότι καλύτερο είχε μείνει(είχε μεγάλη συλλογή)
Και ακόμα η πίσω μεριά δεν έχει τελειώσει.
Από τον φίλο μου το Θωμά γνώρισα και αγάπησα τους κάκτους
οταν μια μέρα είδα στο μπαλκόνι του καμιά τριανταριά γλαστρακια
μαζί και εντυπωσιάστηκα. Μετά απο3-4 χρόνια όμως τα παράτησε
γιατί δόθηκε ολοκληρωτικά στο πρώτο πάθος του την αναρρίχηση
Ξέμειναν και τα φυτά σε μια μεριά του κήπου και κάποια παρόλα
αυτά που πέρασαν τα πήγαν πολύ καλά ,μιλάμε για φυτά Σπαρτιάτες

και μερικα κοντινα

και μεχρι τωρα πανε μια χαρα και οι λιθοπες!!

προσεξτε την κορφη του σε σχεση με τη φοτο του καλοκαιριου

Και αυτός ακόμα περιμένει(10 χρόνια στην ίδια γλαστρα,και με παρέα)
Χαρακτηριστική η ξυλοποίηση που παθαίνουν στη βάση τους
Όταν μένουν πολλά χρόνια σε μικρή γλάστρα
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Feb 2009 :  00:29:51  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
απιθανο...δεν περιμενα να δω λιθοπες στον κηπο
Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε το ιδιο στην βορεια ελλαδα
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.28 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000