ΚΑΚΤΟΣ - Forum - 3η επέτειος του forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Forum meetings
 3η επέτειος του forum
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Sep 2008 :  19:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Σε ακριβώς ένα μήνα από σήμερα (30 Οκτωβρίου), το forum και η σελίδα ΚΑΚΤΟΣ κλείνουν ακριβώς 3 χρόνια λειτουργίας!
(βλέπε το 1ο post του forum: http://www.cactus.thelo.gr/forum/el/topic.asp?TOPIC_ID=3)

Στόχος ήταν και είναι να φέρει κοντά ανθρώπους που αγαπούν τους κάκτους και τα παχύφυτα, αλλά και γενικότερα τη φύση και ότι ζει μαζί μας γύρω μας.

Με αφορμή αυτή την επέτειο προτείνω από τώρα να σκεφτούμε προτάσεις για κάποια συνάντηση ή μαζί με κάποια άλλη δραστηριότητα (π.χ. εκδρομή) ώστε να συναντηθούμε, να γνωριστούμε και να τα πούμε και από κοντά!

Τι λέτε??

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Oct 2008 :  20:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Επεξεργαζόμαστε ακόμη το που και πότε. Προτάσεις?
Κορυφή σελίδας

Carlos
New Member MEMBER CLUB

95 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Oct 2008 :  14:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Carlos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Carlos  Απάντηση με παραπομπή
Ektos aprooptou eimai mesa!!
Κορυφή σελίδας

emmy
Advanced Member MEMBER CLUB

373 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Oct 2008 :  18:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους emmy Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην emmy  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από stefanos

Να τα εκατοστισει
Εχουμε λιγοτερο απο μηνα και πρεπει να οργανωθουμε
Μια συναντηση μελων και μια τουρτα αμυγδαλου με ολοκληρα κερασια πολλα ζαχαρωτα και διπλη στρση Σαντιγυ.........Επισης ενα μπουφε τε τυροπιτακια σπανακοπιτακια κολοκυθοπιτακια με Baconκαι γραβιερα Κρητης και αλλα πολλα εδεσματα..........
Μου φαινετε οτι σκεφτομε σαν .........

...μαρμελάδα από τις opuntiες δεν θα έχει;...

Και εγώ είμαι μέσα (εκτός απροόπτου...)
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Oct 2008 :  19:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από emmy

...μαρμελάδα από τις opuntiες δεν θα έχει;...

Μπορούμε να ξεκινήσουμε να διαβάζουμε μερικές συνταγές με κάκτους. Εδώ μία με opunties, το φυτό όχι τα φρούτα
http://www.rivenrock.com/recipes.html

Κι εδώ....υπάρχει η συνταγή για ζελέ κάκτου
http://www.angelfire.com/ca7/sierratses/cactus_recipe.html

3 φλυτζάνια χυμός από φρούτο κάκτου
1/2 φλυτζάνι λεμόνι
1 πακετάκι πηκτίνη
5 φλυτζάνια ζάχαρη

μπαίνω στον πειρασμό να τη δοκιμάσω...
Κορυφή σελίδας

emmy

373 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Oct 2008 :  20:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους emmy Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην emmy  Απάντηση με παραπομπή
Αστεία-αστεία, έχω φάει σε μεξικάνικο σαλάτα με κάκτο και ήταν μια χαρά!

Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Oct 2008 :  21:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Nopales Salad??? Αυτό έφαγες??
Εδώ δείχνει πως τον κάνουν τον κάκτο...τσ...κι εγώ τον βγάζω μόνο φωτογραφίες...

(...μου φαίνεται θα διαλέξουμε τελικά τα...ελληνικά παραδοσιακά που είπε ο Στέφανος.. Αλλιώς, τι θα μείνει για να βγάζουμε φωτογραφίες??)
Κορυφή σελίδας

orfeas_t

Greece
210 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Oct 2008 :  00:36:23  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην orfeas_t  Απάντηση με παραπομπή
Εχω ακούσει πως τα κουκουτσια απο φραγκόσυκα τα κάνουν τσίπουρο!!!!!?????

Θεός αεϊ γεωμετρεί
Κορυφή σελίδας

emmy

373 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Oct 2008 :  12:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους emmy Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην emmy  Απάντηση με παραπομπή
Τελικά, δεν θα γίνει πάρτυ?
Κορυφή σελίδας

ayla
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
111 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Oct 2008 :  12:37:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ayla  Απάντηση με παραπομπή
Κι εγώ θέλω πολύ να μάθω αν θα γίνει πάρτυ! και που θα γίνει! Αν γίνει Θεσ/νίκη και αυτήν την Κυριακή θα είμαι τυχερή!!!
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Oct 2008 :  18:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Πράγματι είναι καθημερινή η 30η Οκτωβρίου αύριο και δεν είχαμε και πολλές προτάσεις. Είναι μία περίοδος όπου έχουμε κι αρκετές δουλειές.

Φυσικά, μπορούμε να κάνουμε και νωρίτερα κάποια συνάντηση όμως.... ωραία αφορμή συνάντησης μπορούν να είναι οι ανθοεκθέσεις. Κι επειδή υπάρχει το θέμα της απόστασης Αθήνας - Θεσσαλονίκης κ.λπ., προτείνω να συναντηθούμε κάπου ενδιάμεσα, δηλαδή εδώ :

τα παρακάτω θα ανθίζουν τότε
http://2009.tucsoncactus.org/About%20Tucson/April%20in%20Tucson.htm

Ορφέα! ένα ολόκληρο θερμοκήπιο με adenium που σου αρέσουν!!
Κορυφή σελίδας

orfeas_t

Greece
210 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Nov 2008 :  23:09:06  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην orfeas_t  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από kaktos

Πράγματι είναι καθημερινή η 30η Οκτωβρίου αύριο και δεν είχαμε και πολλές προτάσεις. Είναι μία περίοδος όπου έχουμε κι αρκετές δουλειές.

Φυσικά, μπορούμε να κάνουμε και νωρίτερα κάποια συνάντηση όμως.... ωραία αφορμή συνάντησης μπορούν να είναι οι ανθοεκθέσεις. Κι επειδή υπάρχει το θέμα της απόστασης Αθήνας - Θεσσαλονίκης κ.λπ., προτείνω να συναντηθούμε κάπου ενδιάμεσα, δηλαδή εδώ :

τα παρακάτω θα ανθίζουν τότε
http://2009.tucsoncactus.org/About%20Tucson/April%20in%20Tucson.htm

Ορφέα! ένα ολόκληρο θερμοκήπιο με adenium που σου αρέσουν!!

Μa den είναι ΤΡΟΜΕΡΟ το 1ο αδένιο?΄Έχουν δημιουργήσει ΦΟΒΕΡΑ υβρίδια.
Κ το ροζ adenium είναι σαν απο άλλον πλανήτη!!!
Κ φυσικά η opuntia είναι ΠανΕΜΟΡΦΕΣ στολισμένες με τα άνθη τους.
Αυτό που είναι οριζόντιο σαν κλαδί στην 7η φωτογραφία γνωρίζει κανείς τι είναι;

Για όνομα του..Κάκτου!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2010 :  22:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ!!!

ΤΙ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ????

ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΒΕΓΙΟΝ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΕΠΟΧΗ ΛΙΤΟΤΗΤΑΣ???

ΦΑΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΚΤΟΥΣ ΣΑΣ!

ΓΙΑ ΓΚΟΥΡΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

http://www.succulent-plant.com/crecipe.html

mavirenes
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.28 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000