ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Απολύμανση μείγματος κάκτων
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Σχετικά με το Cactus.thelo.gr
 Οδηγίες χρήσης
 Απολύμανση μείγματος κάκτων
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Αλέξανδρος
Starting Member

Greece
2 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Aug 2017 :  20:35:52  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Αλέξανδρος  Απάντηση με παραπομπή
Αν και μπορεί να έχει τεθεί σχετικό ερώτημα κατά το παρελθόν στο θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε υπόψη σας κάποιο απολυμαντικό εδάφους που θα μπορούσα να χρησιμοποιώ για τα φυτώρια κάκτων μου, ενώ οι σπόροι έχουν βλαστήσει και που δεν θα είναι επιβλαβές για τα μικρά φυτά. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία της απολύμανσης του εδαφικού μείγματος στον φούρνο (ή μικροκυμάτων). Επίσης θα με ενδιέφερε η γνώμη σας για οικολογικά απολυμαντικά εδάφους (έχω διαβάσει στο internet για την μαγειρική σόδα ή το εκχύλισμα σκόρδου), εάν τα έχετε χρησιμοποιήσει και εάν είναι κατάλληλα για τον συγκεκριμένο σκοπό.

Ήδη κάποια από τους σπόρους που έχω φυτέψει έχουν βλαστήσει και στην βάση κάποιων μικρών κάκτων έχει βγεί κάτι σαν μικρές άσπρες τρίχες που μοιάζει με μούχλα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Aug 2017 :  21:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ποτισεις με μυκητοκτονο....οικολογικος τροπος ..δεν υπαρχει...
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.08 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000