ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Μείγμα για κάκτους, παχύφυτα και lithops.
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Σχετικά με το Cactus.thelo.gr
 Οδηγίες χρήσης
 Μείγμα για κάκτους, παχύφυτα και lithops.
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Αλέξανδρος
Starting Member

Greece
2 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Aug 2017 :  22:00:12  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Αλέξανδρος  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα!

Νέος στην ενασχόληση με τους κάκτους και τα παχύφυτα. Είχα ήδη κάποιους κάκτους (echinocactus, ferocactus κ.α) που μου έδωσε ένας γνωστός μου που ασχολείται σοβαρά με το συγκεκριμένο χόμπι και πρόσθεσα μερικούς ακόμα μέσω αγορών από τοπικά φυτώρια. Την Κυριακή πήρα από τον Πουλημένο μερικούς ακόμα. Επειδή θεώρησα ότι το χώμα τους δεν είναι το κατάλληλο, έφτιαξα ένα δικό μου που αποτελείται από 1 μέρος ζεόλιθο, 1 μέρος περλίτη, 1 μέρος φυλλόχωμα, ένα μέρος κοκοφοίνικα και λίγη άμμο. Υπάρχει κάτι που πρέπει να παραλείψω ή να προσθέσω; Την ίδια ακριβώς σύνθεση έχουν και τα σπορία μου (κάκτων και παχύφυτων). Έχω αγοράσει από το internet και σπόρους Lithops. Εάν τους σπείρω σε παρόμοιο μείγμα θα είμαι εντάξει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Χρήστος59
Junior Member

130 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Aug 2017 :  13:36:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος59  Απάντηση με παραπομπή
Καλωσόρισες στην παρέα μας.-

Αν θα πας σ΄αυτή την ενότητα θα βρεις πολλές απαντήσεις για το θέμα που ρωτάς

http://www.cactus.thelo.gr/forum/el/forum.asp?FORUM_ID=9
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.08 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000