ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Εχει σαπισει.. μαλλον! μπορω να το σωσω καπως;
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Ασθένειες και προβλήματα
 Εχει σαπισει.. μαλλον! μπορω να το σωσω καπως;
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Kally
Starting Member

1 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Jul 2016 :  22:32:25  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kally  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα σας~!!!

Ειμαι και εγω απο τις ασχετες της παρεας θαρρω.
Το κακτακι μου εγω το εχω ενα μηνα περιπου και ειναι στα τελευταια του θαρρω... μαλλον το παρακανα με νερο στην ποσοτητα και το ανελαβαν αλλοι για να το σωσουν αυξανοντας το νερο.. μαλλον δεν εχει σωτηρια.
το ονομα του δεν το γνωριζω διοτι ειναι δωρο και δεν ρωτησαν. ειναι απο εκεινα με λουλουδακια! με εχει προβληματισει κυριως κατι μαυρα σημαδια που εβγαλε κοντα στι ριζα... και αλλαξε χρωμα και ξηραθηκε το ειχα σε εσωτερικο χωρο και μου το εβγαλαν εξω κατευθειαν και εγκαυμα πρεπει να επαθε. δεν ξερω τι αλλο χρειαζεται να σας πω για να βοηθησω. θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο. πριν και μετα.
επισης μου ειχαν πει μια φορα την βδομαδα ποτισμα και ετσι εκανα και την ιδια μερα και φροντισα να ειναι και στεγνο. τελευταια το ποτιζουν σε καθημερινη βαση και ειναι μονιμως βρεγμενο. γιατι θεωρησαν οτι γι αυτο το ξερανα.

υγ. χρειαζομαι λιγο μια μικρη βοηθεια με το ανεβασμα φωτο, μπηκα στη σελιδα να κανω λογαριασμο αλλα μου βγαζει μονο δοκιμαστικη εκδοση. καμια ιδεα?!

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Edited by - Kally on 23 Jul 2016 22:35:01

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Jul 2016 :  21:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
πρεπει να ανεβασεις φωτο ..αν δεν δουμε το φυτο σε τι κατασταση ειναι ..οπως και το ειδος του δεν μπορουμε να βοηθησουμε...γενικα ομως το ποτισμα πρεπει να ειναι μονο οταν το χωμα ειναι στεγνο δηλ ...ποτιζουμε αφηνουμε να στεγνωσει καλλα και τοτε ξαναποτιζουμε.... το καθημερινο ειναι ο σιγουρος τροπος για να το χαλασεις...

προσπαθησε για φωτο και τοτς μαλον θα βοηθησουμε στα σιγουρα
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.08 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000