ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Ανθοεκθέσεις Θεσσαλονίκης 2016
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Ανθοεκθέσεις Θεσσαλονίκης 2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Χρήστος59
Junior Member

130 Μηνύματα

Εστάλη - 15 May 2016 :  11:06:55  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος59  Απάντηση με παραπομπή
Φέτος για πρώτη φορά μετά από αναμονή και προσδοκίες αρκετών μηνών επισκέφθηκα τις ανθοεκθέσεις στην Θεσσαλονίκη.-

Πριν μία εβδομάδα περίπου πήγα στην ανθοέκθεση που γίνεται από 4 έως 18-5-2016 στην Καλαμαριά (παραλία Αρετσούς). Σ΄αυτή την έκθεση είχε αρκετές συμμετοχές κυρίως σε άνθη - φυτά. Από κάκτους είχε μόνο ένα περίπτερο των αδελφών Μινόπουλου από τον Σχοινά - Ημαθίας και ένα άλλο μικρό περίπτερο κυρίως με παχύφυτα και λίγους κάκτους.-

Χθες επισκέφθηκα την ανθοέκθεση του Δήμου Θεσσαλονίκης που γίνεται στην ΔΕΘ από 29/4 έως 20/5/2016. Και σε αυτή την έκθεση αρκετά λουλούδια αλλά μόνο ένα περίπτερο με κάκτους - παχύφυτα με την επωνυμία ΚΕΧΑΓΙΑ από την Ν. Μαγνησία - Θεσσαλονίκης.-

- Δυστυχώς για εμάς τους λάτρεις των κάκτων δεν υπήρχαν και στις δύο εκθέσεις αρκετές συμμετοχές εκθετών με κάκτους.-
- Προσωπικά δε, περίμενα να βρω αρκετούς εκθέτες από την Ελλάδα αλλά στην ουσία το μοναδικό περίπτερο που άξιζε κανείς να επισκεφθεί ήταν των Αφών Μινόπουλου, τους οποίους τους έχω δίπλα μου και δεν χρειαζόταν να κάνω την διαδρομή Γιαννιτσά - Θεσσαλονίκη.....αφού το 90% των κάκτων μου είναι από τα θερμοκήπια τους.-
-Πίστευα ότι θα έβρισκα και άλλους εκθέτες, ίσως με συλλεκτικούς κάκτους αλλά μάταια.....
-Από ότι μου είπαν δε αρκετοί εκθέτες δυστυχώς λόγω της κρίσης οι εκθέσεις έχουν φθίνουσα πορεία.....
-Η προσπάθεια φυσικά για την ανεύρεση συλλεκτικών κάκτων θα συνεχιστεί, αλλά πιστεύω ότι η μόνη λύση για να προστεθούν στην συλλογή μου είναι η παραγγελία αυτών από το διαδίκτυο. Έχουμε φυσικά και τα capital control τα οποία θα καταργούσαν όπως με λέγαν τον περασμένο Δεκέμβριο αλλά σαν Έλληνες που είμαστε πάλι κάτι θα βρούμε και θα κάνουμε την δουλειά μας.-
Καλή σας μέρα.-
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.08 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000