ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Καινούρια κακτοαρχή!
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Νέα μέλη
 Καινούρια κακτοαρχή!
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

ΑγΚάΘι
New Member

Greece
57 Μηνύματα

Εστάλη - 13 May 2016 :  14:16:00  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ΑγΚάΘι  Απάντηση με παραπομπή
Αγκαθωποί μου φίλοι ω ναί!ίσως θα σας ζαλίσω με ερωτήσεις γιατί είμαι νέα στην γειτονιά σας καιχαίρομαι σαν μικρό παιδί!όλοι οι κάκτοι που θα φέρω απο το πατρικό μου σπίτι είναι αγορασμένοι απο εμένα αλλά όχι φροντισμένοι απο εμένα!Η μητέρα μου τους διατηρεί χρόνια με το κοινο κακτόχωμα...ελπίζω το ενδιαφέρον μου γι'αυτούς να μην τους χαλάσει την ηρεμία τους!Οι πρώτοι τέσσερις ήδη είναι στο μπαλκόνι μου εν αναμονή μεταφυτευσεως!Θέλω να ενδιαφερθω γι αυτούς και να μην τους αφήσω ξανά στην μοίρα τους!Είμαι ενθουσιασμενή και γοητευμένη με την εμπειρία σας και τις συλλογες σας!

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 13 May 2016 :  21:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
καλη νεα....κακτοαρχη.. ..το πιο βασικο πραγμα που πρεπει να προσεξεις ειναι η εκθεση στον ηλιο...αυτο ειναι βασικο προβλημα σε καθε μετακινηση φυτου ...ειδικα αν το προηγουμενο σημειο που ηταν δεν ηταν και τοσο ηλιολουστο... τα φυτα θελουν προσαρμογη στην εκθεση στον ηλιο δηλ σταδιακη εκθεση και οχι αποτομη...γιατι θα κανουν εγκαυματα και εκτος οτι θα ειναι ασχημα ..μπορει να χαλασουν ...φαντασου εναν ανθωπο μετα απο τον "σκοτεινο" χειμωνα να τον βγαλουμε στον ηλιο τι θα παθει....
Κορυφή σελίδας

ΑγΚάΘι
New Member

Greece
57 Μηνύματα

Εστάλη - 13 May 2016 :  21:44:41  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ΑγΚάΘι  Απάντηση με παραπομπή
Το διαπίστωσα εχθές ενώ σας διάβαζα !έτσι ήδη τα άλλαξα μέρος.Μέχρι εχθές τα είχα στο πιο ψηλό σημείο !Ευτυχως που ειχε συννεφιά!Ακόμα και αν υπάρχουν άνθη πάλι δεν τα εκθέτουμε απευθείας στον ήλιο;
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 14 May 2016 :  00:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
ναι η εκθεση πρεπει να ειναι σταδιακη και σχετικα μακροχρονη δηλ οχι σε 3 μερες να τα βγαλουμε στον ηλιο η διαδικασια -αναλογα και με το ειδος φυσικα- μπορει να κρατησει και 1 μηνα...
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 15 May 2016 :  09:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή

Καλώς ήρθες!
Καλή επιτυχία σε ό,τι δοκιμάσεις. Εύχομαι να μπορούμε να σε βοηθήσουμε κι από εδώ!
Κορυφή σελίδας

ΑγΚάΘι
New Member

Greece
57 Μηνύματα

Εστάλη - 15 May 2016 :  20:53:33  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ΑγΚάΘι  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστώ!Έχω βγάλει τα μάτια μου να σας διαβάζω!

Edited by - ΑγΚάΘι on 15 May 2016 20:54:17
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 18 May 2016 :  20:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Καλώς ήρθες! Με κάνεις να χαίρομαι κι εγώ με τον ενθουσιασμό σου.
Θυμάμαιέτσι ένοιωθα κι εγώ.
εύχομαι να τα ευχαριστηθείς τα φυτάκια σου.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

ΑγΚάΘι
New Member

Greece
57 Μηνύματα

Εστάλη - 19 May 2016 :  20:27:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ΑγΚάΘι  Απάντηση με παραπομπή
Σαν μικρό παιδί κάνω!Εχθές τους μεταφύτευσα επιτέλους στο χώμα που έπρεπε, και προς το παρόν τους άφησα στην ησυχία τους.Απορώ πώς κάνετε μεταφύτευση αν χρειαστεί,εσείς οι κακτόφιλοι που έχετε πάρα πολλά γλαστράκια!!!!!Το καταευχαριστήθηκα!¶δειασε το μυαλό μου,δεν σκεφτόμουνα τίποτα!Ο στόχος ήτανε να μπούνε οι κάκτοι στο χώμα τους!Ούτε κατάλαβα πως περάσανε τόσες ώρες...Στο τέλος βρέθηκα ανάμεσα στο χάος που άφησα στο διάβα μου!Χώματα ,πέτρες, νερά...Ξέρετε εσείς καλύτερα απο εμένα!Δεν θα άλλαζα με τίποτα την όλη διαδικασία...Το να φτιάχνεις μόνος το χώμα απο την αρχή είναι δημιουργικο!!!χα!χα!
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 19 May 2016 :  21:16:28  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
Η καλύτερη περιγραφή της απόλαυσης της μεταφύτευσης
Χαίρομαι ... που το χάρηκες

Όταν μεγαλώσει η συλλογή σου απλά θα μεταφυτεύεις όσα χρειάζονται μεταφύτευση και λίγα-λίγα. Κι εγώ πρέπει να μεταφυτεύσω μερικά
Κορυφή σελίδας

ΑγΚάΘι
New Member

Greece
57 Μηνύματα

Εστάλη - 20 May 2016 :  15:32:04  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ΑγΚάΘι  Απάντηση με παραπομπή

¶ουτς!
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.13 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000