ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Καλώς σας βρήκα!
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Νέα μέλη
 Καλώς σας βρήκα!
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Marlen
Starting Member

Greece
2 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Aug 2015 :  18:12:06  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Marlen  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Είμαι χαρούμενη που βρίσκομαι στο υπέροχο φόρουμ σας! Καταρχάς, δηλώνω Αρχάρια (με κεφαλαίο Α κιόλας ) παρόλο που έχω καταφέρει να διατηρήσω μια μικρή συλλογή από παχύφυτα εδώ και περίπου 4-5 χρόνια. Τολμώ να πω ότι χαίρουν άκρας υγείας και έχουν γίνει πλέον θεριά (αναγκάζομαι να δίνω σε φίλους και συγγενείς για να έχω χώρο χαχαχα).
Δυστυχώς φωτογραφίες δεν υπάρχουν καθώς είμαι σε διακοπές Μην ανησυχείτε όμως, την συλλογή θα την δείτε καθώς χρειάζομαι βοήθεια στην ταυτοποίηση των ειδών (είπαμε, αρχάρια )

Σήμερα λοιπόν, τυχαία εκεί που βρέθηκα στο φυτώριο της περιοχής όπου και παραθερίζω, δεν άντεξα, και αποφάσισα να μεγαλώσω την συλλογή μετά το πρόσφατο πλήγμα της απώλειας μιας μεγάλης ζαρντινιέρας με τα αγαπημένα μου φυτά (την περιποιήθηκαν οι γάτες που ταΐζω στην γειτονιά, έκανε βουτιά στον ακάλυπτο).

Έτσι λοιπόν, εκεί που έψαχνα κατά τα άλλα για λουίζα, κατέληξα με αυτά εδώ τα θεσπέσια παχύφυτα

Το μόνο που θα πω είναι ότι η απάντηση στην ερώτηση "ξέρετε τι είδος είναι" ήταν "ε, παχύφυτα είναι" (και για την δελεαστική τιμή των 6 ευρώ για όλα, τα "βούτηξα" και ας μην ήξερα το είδος χαχαχα)

Τα μόνα που ξέρω είναι το sempervivum και τον λίθωψ Στα υπόλοιπα θα χρειαστώ τα φώτα σας!

Αυτάαααα, τα ολίγα από μένα Ανυπομονώ να κάνω ένα γύρο στο φόρουμ και να δω τις θεσπέσιες φωτογραφίες και όλα τα ενδιαφέροντα θέματα!

Edited by - Marlen on 17 Aug 2015 18:35:47

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Aug 2015 :  13:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Καλώς μας ήρθες
Πιστεύω κάποια στιγμή να μπουν και οι παλαιότεροι να σου δώσουν τα φώτα τους γιατί εγώ δεν τοχω με την ονοματολογία ... τους έχει απορροφήσει το
facebook και οι εκλογές ...Φωτεινή ; Ειρήνη ; Κώστα που είστε ;;;
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.08 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000