ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Επιτέλους τακτοποίηθηκαμε
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Γενικά θέματα
 Επιτέλους τακτοποίηθηκαμε
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Adu
Starting Member

Greece
25 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Feb 2015 :  14:30:11  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Adu  Απάντηση με παραπομπή
1)

2)

3)

4)

ΑΑ και αν αναρωτιέστε γτ υπάρχει το σιρματόπλεγμα είναι λογο κουταβίων!!Να μην δοκιμάσουμε άλλωστε τη γεύση έχει η crassula και η lophophora :-p

Edited by - Adu on 24 Feb 2015 14:36:37

vangelis
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Feb 2015 :  14:45:01  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο, πολύ καλή δουλειά!!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Feb 2015 :  22:46:16  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο κι από μένα,έξοχα! Πολύ καλή οργάνωση.

Κική
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2015 :  08:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ καλό μπράβο! Σε ποιο μέρος ζεις; Έχεις πρόσβαση απ' τα πλάγια; το ρωτάω γιατί αν ζεις σε μέρος που πιάνει χαμηλές θερμοκρασίες ίσως χρειαστεί να βάλεις μέσα και καμιά λάμπα ή κάτι για να κρατάει τη θερμοκρασία πιο ψηλά.
Όσο για τα κουτάβια....φαντάζομαι θα αφήσεις έτσι την κατασκευή και το καλοκαίρι; Κυρίως πρόσεχε να μη δαγκώσουν τις ευφόρβιες!
Κορυφή σελίδας

Adu
Starting Member

Greece
25 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2015 :  09:09:30  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Adu  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα!Ειμαι απο Αθήνα.Ναι η πρόσβαση ειναι απο τα πλάγια της κατασκευής με μια πορτούλα (πατεντα) απο κολόνες ντεξιον ναυλον κ συρματοπλεγμα επίσης τώρα φτιάχνω και καπάκι που θα μπαίνει πανω απο την κατασκευή.Όσο για το μέρος πού είναι η κατασκευή είναι προφυλαγμένο απο τον βορειά και νοτιά και απο την βροχή το ιδιό!Για τον ήλιο εχει μονο τον πρωινό μεχρι 11-12 το πολύ πιστεύω είναι το ποιό καλο σημείο του σπιτιού για τον χειμώνα.Το καλοκαίρι δεν θα μένει έτσι τα ντέξιον θα ανοίγουν περιμετρικά του σπιτιού και ανάλογα με τα φυτά σε σημεία με ποιό πολύ ήλιο ή σκιά και θα βγάζω το ναυλον και θα ναι μόνο το συρματόπλεγμα πάνω για τα σκυλάκια τουλάχιστον μεχρι να μετατραπούν σε σοβαρά σκυλιά χεχε μετά βλέπουμε!
Κορυφή σελίδας

Xerxes
Starting Member

26 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2015 :  15:29:36  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Xerxes  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ καλή κατασκευή!

Ξερξούλης+Πηνελοπίτσα=Αστεράκια μου!!!

Edited by - Xerxes on 25 Feb 2015 15:30:29
Κορυφή σελίδας

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2015 :  20:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
καλη η κατασκευη..!! αλλα πιστευω οτι θα εχεις προβληματα με τον φωτισμο των φυτων...και κατα την διαρκεια του χειμωνα αλλα και κατα την...ανοιξιατικη......μεταναστευση...θα πρεπει να προσεξεις πολυ για να μην σου τα καψει ο ανοιξιατικος ηλιος.......
Κορυφή σελίδας

Adu
Starting Member

Greece
25 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2015 :  08:31:59  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Adu  Απάντηση με παραπομπή
Θελω να πιστευεω οτι δεν θα εχω καποιο θέμα γιατι απο την μια πανω απο τα φυτα ειναι η στεγη του σπιτιου οποτε υπαρχει σκιαση κυριως για τον δυνατο μεσημεριανο ήλιο και απο την αλλη τα φυτα δεχονται ήλιο μονο το πρωι γτ το σημειο ειναι σε ανατολικο μερος και επισης εχουν απλετο φως της μερας φυσικα ολα αυτα ειναι υποθετηκα η πραξη θα δειξει.Το καλο ειναι οτι η κατασκευη ανοιγει και μεταφερεται ευκολα οποτε θα πραξω ανάλογα.Πάντως γενικα παντα τα ειχα σε εκεινο το σημειο και δεν εδειχναν να εχουν καποιο θεμα απλος προσθεσα την κατασκευη τωρα

Edited by - Adu on 26 Feb 2015 08:33:00
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2015 :  09:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Σίγουρα θέλει να δεις που θα βρίσκονται το καλοκαίρι, αν εκεί έχουν μόνο τόσο ήλιο σίγουρα πρέπει να πάνε κάπου με περισσότερο φως. Και, φυσικά, προσοχή όπως λέει ο Κώστας στις αλλαγές θέσης.

Δεν ξέρω πως είναι το μπαλκόνι σου αλλά ίσως να μπορούσες το καλοκαίρι να τα βάλεις σε ένα σημείο όλα μαζί ως κατασκευή και η πρόσβαση να γίνεται μόνο από μία πλευρά π.χ. την πλάγια που θα κλείνει με το σύρμα, ώστε να μη μπορούν να μπουν τα σκυλάκια. Εγώ έτσι είχα κλείσει ένα μέρος του μπαλκονιού όταν άρχισε να περπατάει η κόρη μου.... απλά σταματούσε σε εκείνο το σημείο και δεν μπορούσε να προχωρήσει. Δεξιά αριστερά ραφιέρες και στη μέση διάδρομος. Εγώ για να μπω άνοιγα το σύρμα σαν πόρτα

Το έκανα για να την προστατεύσω απ' τους κάκτους αλλά τελικά....οι κάκτοι ήθελαν προστασία απ' το παιδί . Κάποια λίγα που έφτανε απ το σύρμα έβγαζε τα καρτελάκια ονομάτων και πολλά "ξαναβαφτίστηκαν"...
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2015 :  09:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Καθώς σου έγραφα έγραφες κι εσύ Αν είναι καλό το σημείο μπορούν να μείνουν εκεί. Εσύ ξέρεις. Από πάνω θα βάλεις σύρμα-δίχτυ εννοείς;
Κορυφή σελίδας

Adu
Starting Member

Greece
25 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2015 :  10:56:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Adu  Απάντηση με παραπομπή
Οχι απο πανω πλευρικος θα μπενει το συρματοπλεγμα οπως στην πρωτη φωτο χωρις το ναυλον ( ολα ειναι δεμενα με βιδες-παξιμαδια)!Απο πανω θα φτιαχτει με κολωνες ντεξιον και ναυλον σαν καπακι για τον χειμωνα μονο.Οσο για το καλοκαρι οι ραφιερς θα ανοιγουν και αναλογος τα φυτα που θα ειναι πανω τους θα τοποθετουνται σε σημεια με ηλιο-με πολυ ηλιο και με σκιαση!!εχω αυτο το πλεονεκτημα πανω στην βερατα.Τωρα θα δω ειμαι ακομα στις δοκιμες και περιμενω την αντιδραση των φυτων!
Κορυφή σελίδας

Adu
Starting Member

Greece
25 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2015 :  12:13:14  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Adu  Απάντηση με παραπομπή
ααα κατι αλλο στις φωτο εχει συννεφια γι αυτο ισως σας φαινεται λιγο σκοτεινο σημειο
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.14 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000