ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Γεία σας και χρόνια πολλά!
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Νέα μέλη
 Γεία σας και χρόνια πολλά!
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Xerxes
Starting Member

26 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2014 :  15:31:43  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Xerxes  Απάντηση με παραπομπή
Γεία σας αν και εχω γραφτεί απο καιρό στο φόρουμ δεν έχω συστηθεί ακομα...

Είμαι Χρύσα και αγαπώ απο παιδί τους κάκτους και τα παχύφυτα. Πάντα τα θεωρούσα αυτα τα τερατίνια πανέμορφα!

Εχω μια μικρή συλλογή γύρω στα 120 παχυφυτα και κάκους μαζί αλλά έχω πάψει να τα μετράω!

Σας παραθέτω μια φωτό απο τον αγαπημένο μου που πριν χρονια στην προσπάθεια μου να τον σώσω τον εμβολίασα σε έναν cereus.

Οι φωτογραφίς ειναι παλίες.Πλεον έχει χάσε το σχήμα του είναι λιγο χοντρούλικο πιά και με πολλά παιδάκια πάνω του...

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2014 :  20:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
στην παρεα ...

βλεπω οτι "το εχεις"....

βαλε απο τα φυτα σου να δει και ο λαος...

Κορυφή σελίδας

Basil
Junior Member

148 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jan 2015 :  14:26:50  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basil  Απάντηση με παραπομπή
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά Χρύσα!

Καλώς ήρθες στο φόρουμ!

Οι φωτογραφίες σου πολύ όμορφες και άκρως εντυπωσιακές! Μπράβο!

Απ' ότι δείχνει έχεις αρκετή εμπειρία, φωτογραφίες και γνώσεις να μοιραστείς

Περιμένουμε λοιπόν με πολύ όρεξη.
Για αρχή π.χ. έχω πολύ περιέργεια να δώ πώς είναι σήμερα αυτό το δί-φυτο στη φώτο που λες "έχει χάσει το σχήμα του, είναι λίγο χοντρούλικο πιά και με πολλά παιδάκια πάνω του".

Η περιοχή σου;
Έχει σημασία για να ξέρουμε περίπου τις κλιματολογικές συνθήκες, αλλά και σε κάποιες περιπτώσεις βοηθάει στην προσωπική επικοινωνία των μελών ή τις ανταλλαγές τών φυτών.

Και πάλι καλώς όρισες και να έχεις μια ευχάριστη, ενδιαφέρουσα και δημιουργική παραμονή
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jan 2015 :  15:39:35  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
Καλώς ήρθες Χρύσα!

Όταν βλέπεις τέτοιες φωτογραφίες αμέσως τραγουδάς :
Καλή χρονιά, χρόνια πολλά,
Καλή χρονιά, χρόνια πολλά,
χαρούμενη χρυσή ....η νέα χρονιά...

Ελπίζουμε να ανεβάσεις και άλλες τέτοιες ομορφιές!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jan 2015 :  17:50:32  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα σε όλους.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΥΣΑ........καθυστερημένα λόγω .

Έχω γίνει καλά όχι τελείως καλά αλλά είμαι χαρούμενη έστω που σηκώθηκα και επιτέλους αναπνέωωωωω!!!!!!!!!!

Κική
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2015 :  23:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Χρύσα χρόνια πολλά κι από εμένα καθυστερημένα...!
Περιμένουμε με αγωνία φωτό του εμβολιασμένου κάκτου ο οποίος είναι πάρα πολύ εντυπωσιακός με αυτή την ανθοφορία!
Κορυφή σελίδας

Χρήστος59
Junior Member

133 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jan 2015 :  12:24:14  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος59  Απάντηση με παραπομπή
Καλωσόρισες Χρύσα στην κακτοπαρέα !!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jan 2015 :  14:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Καλώς ήρθες!

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Jan 2015 :  00:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Καλώς μας βρίκες , φανταστικο το Gymnocalycium !
Κορυφή σελίδας

Xerxes
Starting Member

26 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Jan 2015 :  14:56:06  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Xerxes  Απάντηση με παραπομπή
Eυχαριστώ για το καλοσόρισμα

Το τερατίνι μου σήμερα είναι έτσι:

Ο cereus εχει βγάλει μπουμπούκια κατα καιρούς αλλά τα ρίχνει πριν καν αναπτυχθούν....επίσης έχει γίνει αρκετά ξυλώδεις...αναρωτιέμαι τι εξέλιξη θα έχει...

Παρακάτω σας παραθέτω καποια απο τα φυτά μου, βεβαια εχω σκοπο να κάνω ενα ρεκτιφιε προσεχως όταν μπει η ανοιξη..αλλαγη σε γλάστρες κτλ.

Η εχεβέρια ψάχνει νονο...δεν είναι πράσινη αλλά μπλεδίζει.

Τα δυο πήλινα έχουνε φυτάκια απο την νυφική μου ανθοδέσμη...το αριστερό μήπως ξέρουμε όνομα?

Η εφόρμπια είναι δώρο...πιθανότατα κάποια στιγμή να ψάχνω να της βρώ άλλο "σώμα".

Ξερξούλης+Πηνελοπίτσα=Αστεράκια μου!!!

Edited by - Xerxes on 20 Jan 2015 14:57:25
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Jan 2015 :  16:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Ωραίο το τερατάκι αλλά και τα άλλα σου μια χαρά!
Κορυφή σελίδας

vangelis
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Jan 2015 :  19:01:23  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Καλώς ήρθες, καταπληκτικά φυτά!

η εχεβέρια φαίνεται πως είναι η Echeveria 'Lola'
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.16 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000