ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Γλαστρες online
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Γλαστρες online
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

john27
New Member

Greece
60 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jul 2014 :  14:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Click to see john27's MSN Messenger address Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην john27  Απάντηση με παραπομπή
Εσεις παιδια συνηθως απο ποια σαιτ αγωραζετε γλαστρες;και κατι μαυρες τετραγωνες συνηθως σε τι μεγεθος τις παιρνετε;

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jul 2014 :  20:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ρίξε μια ματιά στην ενότητα εδώ, έχει τρία τέσσερα θέματα σχετικά
http://cactus.thelo.gr/forum/el/forum.asp?FORUM_ID=54
και δες επίσης στην πρώτη ανάρτηση στην πρώτη σελίδα εδώ
http://cactus.thelo.gr/forum/el/topic.asp?TOPIC_ID=611&whichpage=1

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

john27
New Member

Greece
60 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jul 2014 :  17:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους john27 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην john27  Απάντηση με παραπομπή
Λεω να παραγγειλω απο το cactus art γλαστρακια,ποσα μεταφορικα εχουν;
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jul 2014 :  08:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Δε θυμάμαι τα μεταφορικά του cactus art για να σου πω με σιγουριά. Γλάστρες έχω πάρει και από Uhlig που είναι αξιόπιστος. Μεταφορικά 12 ευρώ (για γλάστρες, φυτά κλπ). Οι διαστάσεις είναι σχετικές με το μέγεθος φυτών που έχεις. Σε γενικές γραμμές, όμως, το πιο "χρήσιμο" μέγεθος νομίζω στα δικά μου είναι το 10x10 αλλά και τα 8άρια και 7άρια για πιο μικρά φυτά. Όταν λέω χρήσιμα εννοώ ότι έχω σε 10άρες τα περισσότερα φυτά που είναι μεσαίου μεγέθους ή που παραμένουν στο μέγεθος αυτό για πολύ καιρό (π.χ. αρκετοί Νοτόκακτοι, Gymnocalycium, Mammillaria κ.α.) όταν τα αγοράσεις στο μικρό γλαστράκι του εμπορίου, μπορείς να τα μεταφυτεύσεις εκεί και να παραμείνουν εκεί για αρκετά χρονια. Ή να μπουν πρώτα σε μία 8άρα. Πόσα και τι φυτά έχεις είναι σημαντικό να σκεφτείς για να αποφασίσεις.Επίσης, να ξέρεις ότι έχουν διαφορετικό βάθος οι τετράγωνες. Οι πιο βαθιές που έχει ο Uhlig είναι από πιο μαλακό πλαστικό (εύκαμπτες) αλλά έχει και κάποιες πολύ πιο βαθιές για φυτά με κονδυλώδη ρίζα κλπ.
Κορυφή σελίδας

kosrashelix
New Member

Greece
64 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Jul 2014 :  14:40:19  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kosrashelix  Απάντηση με παραπομπή
Ρίξε μια ματιά κι εδώ www.tani.gr
Είναι όλες εύκαμπτες, δηλαδή φυτωρίου και με μεγάλες τρύπες.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Jul 2014 :  22:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
χμ! ενδιαφέρον

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Oct 2014 :  20:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από kosrashelix

Ρίξε μια ματιά κι εδώ www.tani.gr
Είναι όλες εύκαμπτες, δηλαδή φυτωρίου και με μεγάλες τρύπες.

Καθόλου καλή εμπειρία από ΤΑΝΙ.

2 Αυγούστου μπήκα στο ωραιότατο e-shop τους με τη μεγάλη ποικιλία σε πάμπολα μεγέθη και σχήματα, με τις φτηνές τιμές και τις ποσότητες σε ένα ένα τεμ. και όλα διαθέσιμα.
Μου έρχεται αυτόματο μύνημα με την επιβεβαίωση της παραγγελίας μου και με αριθμό λογαριασμού τους για να πληρώσω την παραγγελία.
Πληρώνω.
Μια μέρα μετά δέχομαι τηλεφώνημα.
Ξέρετε δεν τα έχουμε διαθέσιμα όλα.
Πότε θα τα έχετε;
Σε μία εβδομάδα.
Παίρνω τηλέφωνο εγώ μετά από μία εβδομάδα.
Ξέρετε αυτά που παραγγείλατε ένα ένα δεν τα έχει το εργοστάσιο.
Εντάξει, δώστε μου τα υπόλοιπα.
Θα σας απαντήσουμε σε μία εβδομάδα.
Ξέρετε αυτά που παραγγείλατε ένα ένα δεν μπορούμε να σας τα δώσουμε.
Εντάξει αλλά γιατί στο e-shop έχετε ποσότητες ένα ένα;
Τα άλλα τι γίνονται;
Ξέρετε περιμένουμε παραγγελία αρχές Σεπτεμβρίου.
Μετά, λείπει η υπεύθυνη, έχει άδεια, Δεν ξέρω κτλ

Και πάει λέγοντας.

Για να μην σας πολυλογώ άλλο, κατέληξα τα γλαστράκια να τα πάρω σήμερα. Άλλα μοντέλα από αυτά που είχα παραγγείλει, με την ιστοσελίδα του e-shop αλλαγμένη, εξαφανισμένα δηλαδή τα μοντέλα που είχα παραγγείλει αρχικά , με τα μισά γλαστράκια μεταχειρισμένα ( με ρώτησαν πρώτα ).
Τα έφερε ένας φίλος μου γιατί θα με χρέωναν μεταφορικά όσο η αξία του εμπορεύματος.

Πιστεύω ότι μετά τα παράπονά μου θα βάλουν λίγο μυαλό και θα αλλάξουν την αντιεπαγγελματική τους συμπεριφορά γιατί τα γλαστράκια καλούτσικα είναι και βολικά.

Άντε βρε παιδιά! κάντε σωστά τη δουλειά , κρίμα είναι.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Oct 2014 :  17:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Τώρα που τα ξανασκέφτομαι...
ίσως παρέλειψα να αναφέρω ότι οι γλάστρες μου άρεσαν και είναι και βολικές.

Μάλιστα όπως διαπίστωσα έχω στα χέρια μου και μερικές από τους ίδιους εισαγωγείς σε μεγαλύτερο μέγεθος που είχαν πέσει στα χέρια μου κατά τύχη.
Ωραιότατες.

Ίσως αν είχα πάρει απλώς τηλέφωνο αγνοώντας παντελώς το e-shop τους να είχα αποφύγει τα παραπάνω προβλήματα.

Αν και μετά από τις τηλεφωνικές μας συνομιλίες είμαι σίγουρη ότι θα είναι πιο προσεκτικοί.

Η γνώμη μου είναι να αγοράσετε γλάστρες από εκεί.
Αλλά να πάτε επιτόπου ( Κορωπί ), ούτε on-line, ούτε τηλέφωνα.

Τουλάχιστον μέχρι να τους ξαναδοκιμάσει κάποιος παραγγέλνοντας εξ αποστάσεως.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Oct 2014 :  20:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
σκωτσεζικο ντους..........

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Oct 2014 :  18:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

Τώρα που τα ξανασκέφτομαι...
ίσως παρέλειψα να αναφέρω ότι οι γλάστρες μου άρεσαν και είναι και βολικές.

Μάλιστα όπως διαπίστωσα έχω στα χέρια μου και μερικές από τους ίδιους εισαγωγείς σε μεγαλύτερο μέγεθος που είχαν πέσει στα χέρια μου κατά τύχη.
Ωραιότατες.

Ίσως αν είχα πάρει απλώς τηλέφωνο αγνοώντας παντελώς το e-shop τους να είχα αποφύγει τα παραπάνω προβλήματα.

Αν και μετά από τις τηλεφωνικές μας συνομιλίες είμαι σίγουρη ότι θα είναι πιο προσεκτικοί.

Η γνώμη μου είναι να αγοράσετε γλάστρες από εκεί.
Αλλά να πάτε επιτόπου ( Κορωπί ), ούτε on-line, ούτε τηλέφωνα.

Τουλάχιστον μέχρι να τους ξαναδοκιμάσει κάποιος παραγγέλνοντας εξ αποστάσεως.

mavirenes

Τελικά δεν είχα ξεχάσει να το αναφέρω ότι μου άρεσαν οι γλάστρες. Φαγώθηκα να είμαι ακριβοδίκαιη.

mavirenes
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.17 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000