ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Ανάπτυξη Ζαμιοκούλκας
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Άλλα φυτά
 Ανάπτυξη Ζαμιοκούλκας
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jun 2014 :  20:56:51  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή

το μωρό πέρασε τη μαμά...και πιο κάτω κι άλλο μωρό

Κική

mousou
Starting Member

Armenia
4 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Mar 2015 :  12:19:49  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mousou  Απάντηση με παραπομπή
Εχω και εγώ την ανάλογη αλλά παρόλο που την έχω μήνες και την παρακολουθώ την άτιμη και την προσέχω σύμφωνα με τα βιβλία δεν λέει να βγάλει τίποτα νέο, μάλιστα το μεσαίο κοτσάνι της έχει μάλλον λίγο άρρωστο χρώμα που απ΄ ότι κατάλαβα προέρχεται από τη μη σταθερή του θέση μέσα στο χώμα. Το κατάλαβα διότι κουνιέται πολύ εύκολα σε σχέση με τα διπλανά κλαδιά του. Απορώ πως δεν έχει ξεραθεί. Σε αυτή την κατάσταση είναι μήνες τώρα.... και δεν θέλω να βάλω πιο δραστικά χέρι μήπως το χαλάσω... Οποιαδήποτε ιδέα ευπρόσδεκτη....Πάντως επιβεβαιώνει τη φήμη του ως εύκολο φυτό.. Μια συνάδελφος έχει ενα ανάλογο στο γραφείο της, το οποίο μάλιστα μεταφύτευσε χρησιμοποιόντας κοινό χώμα από το κήπο των Γραφείων μας και έχει γίνει το μεγαλύτερο φυτό του είδους που έχω δει στη ζωή μου
Κορυφή σελίδας

vangelis
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Mar 2015 :  20:20:33  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο Κική!!!

mousou, όντως έχει αντοχές αλλά αν δεν ποτίζεται τακτικά αρχίζει και μπαίνει σε λήθαργο και δυσκολεύεται μετά να αναπτυχθεί.
Εγώ θα τσέκαρα το χώμα που το έχεις, όπως λες δεν έχει πολλές απαιτήσεις μην και έχει αρχίσει τα σαπίσματα. Αν τελικά έχει αρχίσει να σαπίζει να ξέρεις ότι πιάνει εύκολα από μόσχευμα. Οπότε δύσκολο να το χάσεις.
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.11 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000