ΚΑΚΤΟΣ - Forum - χαριζονται μοσχευματα/παραφυάδες
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Ανταλλαγές - Αγγελίες - Ζήτηση - Χαρίζεται
 χαριζονται μοσχευματα/παραφυάδες
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  00:51:22  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Με ευκαιρία την έκθεση στις 15 του μήνα σκέφτηκα να χαρισώ μερικά κακτάκια που έχω διπλά και υπέρδιπλα...
τα είδη είναι τα παρακάτω
(οι φωτογραφίες είναι ενδεικτικές)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

όποιος θέλει κάτι ας με ενημερώση πρίν το σαββάτο...

Edited by - Basilis bsl on 10 Jun 2014 00:54:16

Ευρυδίκη
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  07:56:31  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα Βασίλη εγώ θέλω το 3 και το 7 αν μπορείς μαζί με τα μοσχεύματα από τις Οenothera...
Μάλλον ζητάω πολλά ...αλλά αφού προσφέρεσαι ..... ευχαριστώ εκ των προτέρων
Κορυφή σελίδας

Enoch.
Starting Member

Greece
7 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  09:36:53  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Enoch.  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα κι απο μένα, ενδιαφέρομαι για το 4 και το 9 παρακαλώ.

Με εκτίμηση στην προσφορά,
Κωνσταντίνος

Ενώχ./ος
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  10:50:32  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη καλημέρα.
Θέλω κι εγώωωωω.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ το Νο 2,4,5,7.

Το 5 το'χω σε μικρογραφία αν δεν μου φέρεις δεν θα με πειράξει ιδιαίτερα γιατί είδα ότι μεγαλώνει γρήγορα,τα άλλα όμως αν είναι διαθέσιμα θέλω.

Κική
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  12:47:23  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα!!!

Ευρυδίκη δε ζητάς πολλά μην ανησυχείς, μακαρί να είχα κι άλλα είδη διαθέσιμα και να 'δινα!!!

Κική όλα είναι διαθέσιμα!!!

Επίσης να προσθέσω οτι έχω και αρκετούς σπόρπους απο τα παρακάτω ανθοφόρα φυτά...

α.νεραγκούλες (διάφορα χρώματα)

β.καλέντουλα

γ.μοσχομπίζελο
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  16:02:16  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη αν δεν βαριέσαι(και το θυμηθείς) φέρε και κανα σπόρο απο α,β το γ το'χω να'ναι καλά η Ειρήνη.

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  20:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη! καλησπέρα θα ήθελα μερικούς σπόρους νεραγκούλας αν γίνεται γιατί είναι πολύ όμορφα τα χρώματα που έχεις.
Επίσης ένα...μπαλάκι από αυτήν τη ρεμπούτια που φαίνεται να έχει κόκκινο άνθος στο 7.
Για τα ριζώματα ίριδας το θυμάσαι ε;
Εγώ θες κάτι να φέρω;

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  22:14:49  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Ειρήνη φυσικά και θυμάμαι και τις ιρίδες και όλα...
εγώ Ειρήνη απο τα πολλά που θέλω αυτό που θα ήθελα περισσότερο είναι κανένα σποράκι απο astrophytum και μελοκακτο αν υπάρχει φυσικά...

επίσης έχω μερικά σπορόφυτα απο

solanum capsicastrum

και oenothera biennis

οποιος θέλει ας μου πεί!
συγνώμη που τα λεω ένα ένα αλλά τώρα τα θυμήθηκα...
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jun 2014 :  00:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
αχ ρε Βασίλη!
Δεν έχω καθόλου από μελόκατο ή από αστρόφυτα σπόρο.
Λυπάμαι πολύ.
Κάτι άλλο;

Από τα δυο φυτά που έβαλες πριν λίγο, ναι θα ήθελα.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jun 2014 :  07:32:58  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη πολύ όμορφη η oenothera biennis
Και με σποράκια βολεύομαι αν και δεν ξέρω πότε φυτεύονται .... θα μου πεις ...
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jun 2014 :  11:46:52  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Ειρήνη δεν πειράζει αν δεν έχεις, αν θές μπορείς να μου φέρεις κανένα κομματάκι απο καποιο κάκτο ή παχύφυτο που πολλαπλασιάζεται ευκολα και το έχεις πολλές φορές αν δεν έχεις κάτι δε πειράζει εγώ σ'ευχαριστώ πολύ για την θέληση σου και για αυτά που ήδη μου έστειλες...

Εριδίκη οι δύο τελευταίες φωτογραφίες δεν είναι δικές μου τις πήρα απ'το ιντερνετ γιατί δεν είχα δικές μου
σπόρους δεν έχω γιατί δε τους μαζεύω είναι πολύ μικροί σαν κόκκοι άμμου πέφτουν κάτω και φυτρόνουν παντού οπότε ξηλώνω ότι δε θέλω...
Η oenothera biennis να ξέρεις ότι αν την έχεις στο κήπο και την ποτίζεις συχνά, μπορεί να φτάσει και το 1,50 μέτρο σε ύψος...

Κορυφή σελίδας

Stylianos
New Member

53 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Jun 2014 :  12:43:57  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Stylianos  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη γεια σου..στην οικονα 2 τι ειναι??
Θα ειμαι αυριοστην εκθεση..εχεις ενα μικρο??
Ευχαριστώ πολύ

Στέλιος
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Jun 2014 :  12:54:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Gymnocalycium είναι!
Θα σου φέρω!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jun 2014 :  11:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ωραία σου!
Δυστυχώς τα ποώδη τα έβαλα στο νεράκι αλλά δεν συνήλθανε.
Τις ίριδες δεν τις έχω φυτέψει ακόμη.
Αλήθεια, όσο έχουν φύλλα τις ποτίζουμε έτσι;
Θα σου ανταποδώσω σύντομα.
Θα τα πούμε με μυνήματα...

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jun 2014 :  13:41:29  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
[quote]Είχε αποσταλεί από mavirenes

Βασίλη! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ωραία σου!
Δυστυχώς τα ποώδη τα έβαλα στο νεράκι αλλά δεν συνήλθανε.
Τις ίριδες δεν τις έχω φυτέψει ακόμη.
Αλήθεια, όσο έχουν φύλλα τις ποτίζουμε έτσι;
Θα σου ανταποδώσω σύντομα.
Θα τα πούμε με μυνήματα...

Ειρήνη από τις ιριδες σου έβαλα 2 είδη η γερμανική Ίριδα έχει φύλλα όλο το χρόνο τους βολβούς τους φυτευεις το φθινοπωρο και σταματάς το πότισμα μόλις ξεραθούν τα άνθη...
Κορυφή σελίδας

marayia
New Member

Greece
36 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Sep 2015 :  19:28:06  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην marayia  Απάντηση με παραπομπή
Υπαρχει καποιο απο όλα αυτα και για μενα ? ΚΑλοδεχουμενα! Ξεκιναω τωρα να φτιαχνω κηπο απο την αρχη .. γιατι ως τωρα εχω μεσα μονο τριανταφυλλιες κι ενα ριχοσπερμα σε περγκολα . Απο αυτο μπορώ να δωσω παραφυαδες σς οποιον θελει .. Ευχαριστω
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.19 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000