ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Έναρξη ποτισμάτων(;)
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Φροντίδα γενικά
 Έναρξη ποτισμάτων(;)
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Χρήστος.
Junior Member

Greece
145 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2014 :  00:56:57  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος.  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα σε όλους. Εχθές ξεκίνησα ελαφριά ποτίσματα με νεοτοψίν. Προηγήθηκαν ψεκασμοί. Η θερμοκρασία ήταν στους 22°C και δεν αναμένεται να πέσει πριν την Δευτέρα. Παρατηρώ ανάπτυξη σε κάκτους και παχύφυτα. Εσείς ξεκινήσατε;

Ορίστε και μερικές οικογενειακές φωτογραφίες

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2014 :  06:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
τα φυτα που βλεπω ..μπορεις ανετα να τα ξεκινησεις..-με λιγο προσοχη στα αστροφυτα βασικα το myriostigma ..το ornatum δεν εχει προβλημα.....

τα δικα μου...φροντισε η βροχη φετος και δεν τα αφησε να στεγνωσουν για πολυ....

ααα και τα λιθοπακια σου αφησετα λιγο ακομα στεγνα.... αν και οι δικοι μου που εφαγαν αρκετη βροχη ειναι τωρα "τουμπανα".......
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2014 :  09:17:37  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα.
Ερώτηση μιας και το θέμα το άνοιξε ο Χρήστος ευκαιρία είπα.
Τι κάνουμε? Ποτίζουμε? Ξεκινάμε?
Αν δεν έχουμε νεοτοψιν,μπορούμε να τα ψεκάσουμε με λίγο νεράκι(για να ξυπνήσουνε?)και μετά σιγά-σιγά κανονικά ποτίσματα?

Υ.Γ:Αυτό δεν ήταν ερώτηση,τόμος απο ερωτήσεις θα έλεγα.......βιβλίο κανονικό.
ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩ!

Κική
Κορυφή σελίδας

Χρήστος.
Junior Member

Greece
145 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2014 :  14:21:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος.  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Kostas

τα φυτα που βλεπω ..μπορεις ανετα να τα ξεκινησεις..-με λιγο προσοχη στα αστροφυτα βασικα το myriostigma ..το ornatum δεν εχει προβλημα.....

τα δικα μου...φροντισε η βροχη φετος και δεν τα αφησε να στεγνωσουν για πολυ....

ααα και τα λιθοπακια σου αφησετα λιγο ακομα στεγνα.... αν και οι δικοι μου που εφαγαν αρκετη βροχη ειναι τωρα "τουμπανα".......

Καλησπέρα Κώστα και Κική, Κώστα σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές να είσαι καλά. Οι λίθοπες δεν ποτίστηκαν το ίδιο και το astrophytum myriostigma. Παρατήρησα όμως με τρόμο ότι στο astrophytum ornatum σάπισε το μικρό παιδάκι που είχε.
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2014 :  20:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Παρατήρησα όμως με τρόμο ότι στο astrophytum ornatum σάπισε το μικρό παιδάκι που είχε.

βρε θηριο..!!! καταφερες και σαπισες ornatum????!!!

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Mar 2014 :  10:48:33  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα.Δεν μου απάντησε κανείς.Ποτίζουμε?
Το βράδυ έχει ψυχρούλα,δεν είναι ο καιρός πολύ ζεστός ακόμα άρα?????
Να ποτίσω? ή όχι ακόμα?

Κική
Κορυφή σελίδας

Χρήστος.
Junior Member

Greece
145 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Mar 2014 :  11:57:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος.  Απάντηση με παραπομπή
quote:

quote:
Παρατήρησα όμως με τρόμο ότι στο astrophytum ornatum σάπισε το μικρό παιδάκι που είχε.

βρε θηριο..!!! καταφερες και σαπισες ornatum????!!!

Μα δεν το είχα ποτίσει καθόλου, τι έγινε και σάπισε; Πάντως έγινε η εγχείρηση, ελπίζω να πάνε όλα καλά.
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Mar 2014 :  13:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Καλημέρα.Δεν μου απάντησε κανείς.Ποτίζουμε?
Το βράδυ έχει ψυχρούλα,δεν είναι ο καιρός πολύ ζεστός ακόμα άρα?????
Να ποτίσω? ή όχι ακόμα?

ξεκιναμε τα "ψευτοποτισματα...." δηλ δεν κανουμε την γλαστρα "πισινα"..

ΥΓ.. αν δεν σου απαντουσε κανεις...προσωπικα...δεν θα ποτιζες φετος???

για το ποτισμα εχει εδω μεσα στο φορουμ.....100αδες συζητησεις..

quote:
Μα δεν το είχα ποτίσει καθόλου, τι έγινε και σάπισε; Πάντως έγινε η εγχείρηση, ελπίζω να πάνε όλα καλά.

κανονικα θα επρεπε να ρωτησεις την Ειρηνη...αυτη σαπιζει αποτιστα φυτα..!!!

ολα θα πανε καλα....τα ornatum ειναι "σκυλια"..!!!!!!!!!!!

Edited by - Kostas on 22 Mar 2014 14:00:16
Κορυφή σελίδας

Χρήστος.
Junior Member

Greece
145 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Mar 2014 :  20:27:22  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος.  Απάντηση με παραπομπή

οκ ευχαριστώ!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Mar 2014 :  05:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

ολα θα πανε καλα....τα ornatum ειναι "σκυλια"..!!!!!!!!!!!

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes

Edited by - mavirenes on 23 Mar 2014 05:57:57
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Apr 2015 :  21:41:07  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά αν και ετεροχρονισμένα.
Ήθελα να αναφερθώ στα ποτίσματα,εγώ ξεκίνησα χτες,σιγά-σιγά να ποτίζω.
Δεν ξέρω εσείς?
Οι επόμενες μέρες θα είναι κι αυτές με αρκετή ζέστη οπότε δεν πιστεύω να έχω κάνει "πατάτα".
ΦΙΛΙΑ!

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Apr 2015 :  22:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Εγώ έχω ξεκινήσει καιρό τώρα

Δεν παθαίνουν τίποτα, μόνο μην τα πλακώσεις απότομα.
δηλαδή να μην είναι εντελώς διψασμένα και τα πνίξεις στο νερό.
Με ρέγουλα

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Χρήστος.
Junior Member

Greece
145 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Apr 2015 :  13:22:10  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος.  Απάντηση με παραπομπή
και γω ξεκίνησα πριν ένα μήνα σιγα σιγα, πάνε κλά μέχρι στιγμής :)
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Apr 2015 :  17:52:39  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
ΟΚ.Παιδιά όλα καλά μέχρι τώρα,για να δούμε και στα υπόλοιπα......

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Apr 2015 :  11:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

quote:

Διαβάζω τα παλιά σχόλια και γελάω!!! Α ρε Κώστα! μου αρέσει να μου τα ψέλνεις.

(αρκεί βέβαια να μην το παρακάνεις και με πιάνει το παράπονο )

mavirenes

mavirenes
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.17 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000