ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Τα καινουργια μου αποκτηματα
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Τα φυτά μας - Συλλογές
 Τα καινουργια μου αποκτηματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 6

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Oct 2013 :  17:50:58  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα Φωτεινουλα δεν θελω να λεω ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ αλλα λεω να συμμορφωθω για λιγο.Θα κανω την καρδια μου ΠΕΤΡΑ βεβαια,αλλα.........?Δεν εχω επιλογη.Πως φτασατε 700?εχετε τοσο χωρο?ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΜΠΡΑΒΟ.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Oct 2013 :  16:08:01  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα θα ανεβασω κατι φωτο απο aeonium τα ειχα ζητησει απο μια κυρια κ περιμενα να πιασουν πριν τα ανεβασω γιατι ηταν μωρα,δειτε τα

Κικη'
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Oct 2013 :  11:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Κική, καλά το πας το θέμα.
Χώρο έχεις?

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Oct 2013 :  15:35:07  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα ειπα να ασχοληθω λιγο με το φορουμ να ξεφυγει το μυαλο μου.Δεω εχω χωρο Ειρηνουλα,περιορισμενα πραγματα.Ηθελα να ριξεις οποτε μπορεις μια ματια στον πολλαπλασιασμο εχω ενα θεμα με τα φυλλαρακια,διαβασε το να μου πεις.Κατα τα αλλα καλα.Αeonium παντα ηθελα κ τ συγκεκριμενα τα "ζαχαρωνα"2 χρονια,ολο ελεγα θ ζητησω αλλα ντρεπομουν,δεν τους γνωριζα τους ανθρωπους.Διπλα ακριβως σ'αυτους υπαρχει αλλη μια κυρια με τους μεγαλυτερους κακτους εδω στην περιοχη,πιστευω ν καταφερω κατι κ απο'κει.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Oct 2013 :  22:59:32  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
πολυ ωραια η συλλογη σου Κικη!!!
καλη συνεχεια!!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Oct 2013 :  14:59:54  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Χτες το βράδυ δέχτηκα ένα δωράκι απρόσμενο.Ίσως επειδή η ψυχολογία ήταν χάλια{πιο χάλια δεν γίνεται}και σκέφτηκαν ότι έπρεπε να "ανέβω"λίγο.Ανεβάζω φωτογραφίες να τα δείτε.Μοιράζομαι μαζί σας τη χαρά μου.
opuntia microdasys

αυτό δεν το ξέρω{κάποια αλόη?}

φυσικά το άνθος είναι ψεύτικο.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

@stavros@
Junior Member

Greece
127 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Oct 2013 :  20:06:46  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην @stavros@  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα να τα χαίρεσαι ,το δεύτερο πρέπει να είναι Haworthia radula
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Oct 2013 :  20:45:31  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Haworthia radula?Είμαστε σίγουροι Σταύρο?Μπήκα στο ίντερνετ και είδα οτι του μοιάζει λιγο,ίσως επειδή το δικό μου είναι μικρό?Ευχαριστώ πάντως για όλα.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

@stavros@
Junior Member

Greece
127 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Oct 2013 :  21:43:34  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην @stavros@  Απάντηση με παραπομπή
Haworthia είναι σίγουρα τώρα για ακριβώς ποιά δεν φαίνεται και πολύ καλά η φωτογραφία, άστο να μεγαλώσει λίγο το φυτό και θα φανεί
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 31 Oct 2013 :  00:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
και φυσικα βγαλε του το "καταπληκτικο " αυτο λουλουδι που εχει "φυτρωσει πανω του.........
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 31 Oct 2013 :  00:24:25  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κώστα λεω να μην το βγαλω,είδες τι έγινε με το τελευταίο,βγήκαν και τα αγκάθια και όοοοολα τέλος πάντων έγινε η ζημιά,μου είχες πει οτι δεν θα φαινότανε όταν θα μεγάλωνε.Έτσι να κάνω και τώρα?Άστο καλύτερα.Θα κάνω "πατάτα"πάλι.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Nov 2013 :  07:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Η Bigonia μετακόμισε εδώ:
http://cactus.thelo.gr/forum/el/topic.asp?TOPIC_ID=1985
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Nov 2013 :  15:12:14  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Kαλησπέρα Φωτεινούλα,είσαι αστέρι,το ξέρεις?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  19:34:24  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Στις 09/10 είχα πει ότι δεν θα ξαναπάρω κάκτους-παχύφυτα ΑΛΛΑ.......ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ.Σήμερα είχαν άφιξη στο lidl κάκτους κ παχύφυτα πως να μην πήγαινα?Ιδου λοιπόν τα καινούργια μου αποκτήματα.

Κική'

Edited by - Κικη on 21 Nov 2013 19:37:03
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  19:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
για να δουμε..... τι ....χωματα θα τους βαλεις???

..και περιμενουμε ...την ...επομενη αγορα.....!!!!!!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  19:54:57  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Σε αυτό το μήνυμα μου θέλω να αναφερθώ σ'ένα μεγάλο γεγονός που συνέβη πριν 25 χρόνια ακριβώς.Σήμερα λοιπόν έχω ΕΠΕΤΕΙΟ.Και όπως κάθε χρόνο παίρνω τα δωράκια μου,σήμερα έγινε η μεγάλη έκπληξη.Ο αντρούλης μου ο γλυκός μου,μου έκανε το καλύτερο δώρο.Να πω την αλήθεια συγκινήθηκα πολύ,μ'αυτή του την χειρονομία γιατί δεν το περίμενα.....δείτε πιο κάτω και θα καταλάβετε περί τίνος πρόκειται και γιατί το ανέβασα σ'αυτό το θέμα.

Ε???????Απλά καταπληκτικά......δεν έχω λόγια.

Κική'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  20:14:41  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Πάνω σου πέφτω πάντα.Τι κάνουμε τώρα??????
Για πάμε λοιπόν να δούμε τι έχω μάθει?
Για τον κάκτο θα βάλω:2 μέρη χώμα κήπου,1 μέρος φυλλόχωμα{που δεν έχω,εκεί θέλω τη βοήθεια σου τι μπορώ να πάρω αν δεν βρίσκω φυλλόχωμα}
1 μέρος ελαφρόπετρα,1 μέρος περλίτι και 1 μέρος ριζάκι.
Για τα παχύφυτα θα βάλω:1 μέρος χώμα κήπου{έχω άφθονο,ευτυχώς}1 μέρος φυλλόχωμα{που δεν έχω},και τα υπόλοιπα τα γνωστά 1 ελαφρ.1 περλ.1 ριζάκι.
Αφου έχω το ιερό φυλλάδιο{ΕΕΚΑΠ}είναι δυνατόν να μην τα'χω μάθει απ'έξω????????? Ε? Ε?

Υ.Γ:Δάσκαλε{Κώστα,το κατάλαβες σ'εσένα αναφέρομαι} για πες τι μπορώ να βάλω αν δεν έχω φυλλόχωμα ή τι μπορώ να πάρω αφου όλααααααααα έχουν μέσα ΤΥΡΦΗ?Στα παχύφυτα μπορώ να βάλω λίγη τύρφη,λέω για τους κάκτους.
Να βρω κάποιο είδος καστανόχωμα ή να ψάξω αποκλειστικά για φυλλόχωμα?????????????

Κική'
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  20:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Σε αυτό το μήνυμα μου θέλω να αναφερθώ σ'ένα μεγάλο γεγονός που συνέβη πριν 25 χρόνια ακριβώς.Σήμερα λοιπόν έχω ΕΠΕΤΕΙΟ.Και όπως κάθε χρόνο παίρνω τα δωράκια μου,σήμερα έγινε η μεγάλη έκπληξη.Ο αντρούλης μου ο γλυκός μου,μου έκανε το καλύτερο δώρο.Να πω την αλήθεια συγκινήθηκα πολύ,μ'αυτή του την χειρονομία γιατί δεν το περίμενα.....δείτε πιο κάτω και θα καταλάβετε περί τίνος πρόκειται και γιατί το ανέβασα σ'αυτό το θέμα.

1) μην "ανεβαζεις" τετοια συγκινητικα θεματα...εχουμε και καποια ηλικια και μπορει να μην αντεξουμε καποια στιγμη...!!

2) αντι για φυλλοχωμα..εγω βαζω "πουλημενος" σε τετοιες καταστασεις...!!!

Υγ...ασε που σε "επιασα" με "σκονακι"...............

Edited by - Kostas on 21 Nov 2013 20:33:15
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  20:52:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Βρε ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙ τι σκονάκι? Αφού το έχω στην κουζίνα στον πίνακα ανακοινώσεων{τους λογαριασμούς βάζουμε δηλαδή}.Είναι δυνατόν να μην έριχνα μια κλεφτή ματιά,αν είχα ξεχάσει κάτι???????
Δεν έχεις παράπονο πάντως,έχω βελτιωθεί απο τότε που είμαι μέλος στο φόρουμ.Την επόμενη φορά που θα βρεθούμε σε προκαλώ να με εξετάσεις.

Όταν λες πουλημένος τι εννοείς?Εγώ που να το βρω?

Μόνο το praktiker έχω κοντά μου.Οπότε τι μπορώ να πάρω απο εκεί?
Να σου πω την αλήθεια έχει ένα που λέει για ορτανσίες και γαρδένιες αλλά έχει μέσα τύρφη τι μπορώ να πάρω να το αντικαταστήσω αν δεν βρίσκω?

Στα florrabella μάρκας έχει κάτι αντίστοιχο?

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σε ζάλισα,αλλά κάποια στιγμή πρέπει να ξεκινήσω να τα μεταφυτεύω τα καινούργια,πόσο να μείνουν στο χώμα που τα έχουν αυτοί?

Κική'

Edited by - Κικη on 21 Nov 2013 20:53:46
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  21:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
το.."πουλημενος" ειναι ..κακτοχωμα που βγαζει ο Πουλημενος...που εχει και το μεγαλυτερο μρος της αγορας κακτων κλπ στην Ελλαδα..

απο Florabella ..βαζεις η αυτο που εχει για ροδοδενδρα..η το κανονικο κακτοχωμα που βγαζει...{ολα αυτα αντι για φυλλοχωμα..)
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  21:50:16  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Να σε έχει καλά ο καλός ΘΕΟΥΛΗΣ.
Είδες που το λέω εγώ ότι είσαι ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ?

Κική'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Dec 2013 :  11:02:16  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Τέσσερις νέες αφίξεις.Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν μπορώ να τα βγάλω έξω,προστατευμένα όμως,όπως είναι και όλα τα υπόλοιπα.Δείτε κι ας μου πει κάποιος γιατί μου τα έφεραν χτες και τα'χω μέσα ακόμα.

Κική'
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Dec 2013 :  21:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
μπορεις....τον μυρτιλοκακτο και την εφορβια στα πιο προστατευμενα μερη που εχεις....αν και ο μυρτιλο.... δεν μασαει.....κανει σημαδια αππο το κρυο και την υγρασια..
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Dec 2013 :  22:42:35  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Eυχαριστώ και εδώ,εννοείται θα προστατευτούν και αυτά.Αφού είναι τα μωράκια μου να τα αφήσω στο κρύο?ΟΧΙΙΙΙΙ.

Κική'
Κορυφή σελίδας

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Dec 2013 :  22:55:46  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Ωραία Κική !!! Την εφόρβια αυτή τη πήρα κι εγώ και σήμερα της άλλαξα τα φώτα!!!
εεεε...το χώμα μεσα στο όποιο την αγόρασα , (αλλά το ίδιο κάνει γιατί αυτό το έκανα και σε 38 ακόμα νέα φυτά χαχαχα).

Δεν ξέρω σε τι μίγμα να τη βάλω Π1 ή Π2 ???
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.24 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000