ΚΑΚΤΟΣ - Forum - 13η Έκθεση Κάκτων και Παχυφύτων
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 ΕΕΚΑΠ
 13η Έκθεση Κάκτων και Παχυφύτων
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 2

JohnEx
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
418 Μηνύματα

Εστάλη - 16 May 2013 :  13:28:59  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην JohnEx  Απάντηση με παραπομπή
Ενημερώνω ότι προγραμματίζουμε γιά την Κυριακή 9 Ιουνίου και ώρα 11:00 με 15:00 την "13η Έκθεση Κάκτων και Παχυφύτων" της ΕΕΚΑΠ.

Στο γνωστό μέρος.

Θα αναρτηθεί και η πρόσκληση σε ηλεκτρονική μορφή σε μερικές μέρες.

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 16 May 2013 :  15:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
αφιερωμένο στο Ben που αγωνιά!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 17 May 2013 :  08:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

αφιερωμένο στο Ben που αγωνιά!

mavirenes

Ποιος είναι ο Ben?
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 17 May 2013 :  08:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
o Benjamin ένας φίλος από την ΕΕΚΑΠ, υπέθεσα ότι είναι και μέλος του φόρουμ
βρε λες να μην είναι?
αν είναι το ψευδώνυμό του δεν το ξέρω
κάτσε να το διερευνήσω

mavirenes
Κορυφή σελίδας

dimopdin
Starting Member

2 Μηνύματα

Εστάλη - 21 May 2013 :  09:27:14  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην dimopdin  Απάντηση με παραπομπή
Μη μας κρατατε σε αγωνια !!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 21 May 2013 :  10:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

o Benjamin ένας φίλος από την ΕΕΚΑΠ, υπέθεσα ότι είναι και μέλος του φόρουμ
βρε λες να μην είναι?
αν είναι το ψευδώνυμό του δεν το ξέρω
κάτσε να το διερευνήσω

mavirenes

είναι είναι!!!! εδώ ξημεροβραδυάζεται να διαβάζει

mavirenes
Κορυφή σελίδας

alphaeugenia
New Member

Greece
30 Μηνύματα

Εστάλη - 21 May 2013 :  11:39:09  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην alphaeugenia  Απάντηση με παραπομπή
ενώ ήθελα να έρθω, δυστυχώς δε μπορώ την Κυριακή
υπάρχει άλλος τρόπος να βρω το περιοδικό σας?

Think Pink!
Κορυφή σελίδας

JohnEx

Greece
418 Μηνύματα

Εστάλη - 21 May 2013 :  16:32:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην JohnEx  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από alphaeugenia

ενώ ήθελα να έρθω, δυστυχώς δε μπορώ την Κυριακή
υπάρχει άλλος τρόπος να βρω το περιοδικό σας?

Think Pink!

Δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα πώλησης τών περιοδικών σε μέλη εκτός συλλογου εκτός αν αυτό γίνει σε μία από τις εκθέσεις μας. Θα συνιστούσα να προσπαθήσεις να έρθεις και νομίζω ότι δεν θα βγείς χαμένη.

Εκτός από τα όμορφα φυτά που θα δείς θα υπάρχει και παζάρι με φυτά που δεν βρίσκονται εύκολα στο εμπόριο.

Ασε που θα δεις και τις αφεντομουτσουνάρες μας.

Φιλικά

Edited by - JohnEx on 21 May 2013 16:37:25
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 21 May 2013 :  22:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή

Κορυφή σελίδας

alphaeugenia
New Member

Greece
30 Μηνύματα

Εστάλη - 28 May 2013 :  14:04:10  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην alphaeugenia  Απάντηση με παραπομπή
τελικά σίγουρα δε θα μπορέσω να έρθω γιατί θα λείπω εκτός Αθηνών....
με ενδιαφέρει όμως να αποκτήσω το περιοδικό...
δεν υπάρχει καμιά άλλη λύση

Think Pink!
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 28 May 2013 :  19:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
κατι θα κανουμε....υπαρχει και η φθινοπωρινη...
Κορυφή σελίδας

dimopdin
Starting Member

2 Μηνύματα

Εστάλη - 29 May 2013 :  09:00:31  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην dimopdin  Απάντηση με παραπομπή
Θα γινει εκθεση φυτων μας και με τι θεμα...περιπου ?
Κορυφή σελίδας

JohnEx

Greece
418 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Jun 2013 :  09:04:47  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην JohnEx  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από dimopdin

Θα γινει εκθεση φυτων μας και με τι θεμα...περιπου ?

Η ετήσια έκθεση μας δέν γίνεται με κάποιο θέμα συγκεκριμένο. Το κάθε μέλος εκθέτει ότι νομίζει ότι είναι ενδιαφέρον. Ένα ανθισμένο φυτό, ένα μεγάλο φυτό γιά το έιδος του, ένα φυτό με ιδιαιτερότητα (variegate, monstrose) ακόμα και μία ωραία στημένη σύνθεση. Η ετήσια έκθεση μας έχει σκοπό να μας φέρει όλους ξανά κοντά πρίν από τις καλοκαιρινές διακοπές τώρα που τα περισσότερα είδη της συλλογής μας είναι στήν καλύτερη φάση τους.

Θα υπάρχει, όπως έχουμε καθιερώσει τα τελευταία χρόνια, και ένα μικρό παζάρι με φυτά που κάποιος δεν βρίσκει εύκολα στό εμπόριο, σε συμβολική τιμή.

Φιλικά
Γιάννης Εξάρχου
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2013 :  02:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Αϋπνίες ...και απουσίες:

Ευρυδίκη?
Ελένη?

Βασίλης?
Κώστας?

που είσασταν πουλάκια μου?

mavirenes

επίσης δεν είδα την κυρία Μερόπη, τη συμπάθειά μου...

Edited by - mavirenes on 10 Jun 2013 02:59:11
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2013 :  09:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα σε όλους

για πάμε!!!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2013 :  09:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
άντε κι άλλες τέσσερις και το κλείνω να κάνω και καμιά δουλειά

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2013 :  14:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:

Αϋπνίες ...και απουσίες:

Ευρυδίκη?
Ελένη?

Βασίλης?
Κώστας?

που είσασταν πουλάκια μου?

mavirenes

επίσης δεν είδα την κυρία Μερόπη, τη συμπάθειά μου...
Edited by - mavirenes on 10 Jun 2013 02:59:11

ΠΩ ΠΩΩΩΩ!!!! καρφωμααα!!!! ......
μια φορα ελειψα και εγω μετα απο 10+ χρονια συνεχους παρουσιας...και με καρφωσανε.....δημοσια!!!!
Κορυφή σελίδας

Ελένη
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
265 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2013 :  20:17:06  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ελένη  Απάντηση με παραπομπή
Με το δεδομένο οτι δεν έχω αυτοκίνητο και οτι χρειάζομαι περίπου μία με μιάμιση ώρα για να έρθω εκει πάνω καθώς και οτι έχω ένα Σαββατοκύριακο μόνο για να ασχοληθώ με ότι δεν ασχολούμαι όλη την υπόλοιπη εβδομάδα λόγω φόρτου εργασίας, καταλαβαίνετε οτι είναι αρκετά δύσκολο για μένα να τα καταφέρω.
Χρειάζεται οργάνωση και προετοιμασία από μέρους μου από νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα και πάλι δεν είναι καθόλου εύκολο...

Που θα πάει όμως, θα τα καταφέρω!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2013 :  23:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Ελένη

Με το δεδομένο οτι δεν έχω αυτοκίνητο και οτι χρειάζομαι περίπου μία με μιάμιση ώρα για να έρθω εκει πάνω καθώς και οτι έχω ένα Σαββατοκύριακο μόνο για να ασχοληθώ με ότι δεν ασχολούμαι όλη την υπόλοιπη εβδομάδα λόγω φόρτου εργασίας, καταλαβαίνετε οτι είναι αρκετά δύσκολο για μένα να τα καταφέρω.
Χρειάζεται οργάνωση και προετοιμασία από μέρους μου από νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα και πάλι δεν είναι καθόλου εύκολο...

Που θα πάει όμως, θα τα καταφέρω!!!

άστα αυτά, εδώ παριστάνω τον Οδυσσέα κάθε φορά που έρχομαι με τις συγκοινωνίες που αλλάζω
αυτή τη φορά ήρθα με τουτού, με χαλασμένο θερμοστάτη, ανάψαμε και κορώσαμε, που να στα λέω

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jun 2013 :  08:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jun 2013 :  08:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jun 2013 :  08:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

και το καλύτερο τελευταίο (όπου Χρήστος και μάλαμα)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Cactiholic

582 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Jun 2013 :  17:37:46  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
Γλυκιά μου Ειρήνη, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Μακάρι να ήμουν μάλαμα.Θα ...εξαργύρωνα τον εαυτό μου στο πλησιέστερο από τα ενεχυροδανειστήρια-όρνια πού έχουν ξεφυτρώσει παντού.Εις μάτην όμως, άνθραξ ο θησαυρος γαρ...

Χαίρομαι πού με έπιασε ο φακός να χαμογελώ, δεν είναι και τόσο συχνό αυτό τελευταία.
Μάλλον έχει να κάνει με την επαφή με εσας όλους τους υπόλοιπους κακτόφιλους.
Εξάλλου κοίτα και πόσο ζηλευτή παρέα έχω πάνω στον πάγκο, δίπλα μου...
Όαση στην έρημο της ασχήμιας και της μιζέριας...
Κορυφή σελίδας

vangelis

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Jun 2013 :  18:37:23  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Μερικές φωτογραφίες και από εμένα, δεν πρόλαβα να βγάλω περισσότερες δυστυχώς...

Κορυφή σελίδας

vangelis

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Jun 2013 :  18:41:25  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
και μερικές κοντινές φωτογραφίες από τα φυτά της έκθεσης και του θερμοκηπίου

Epithelantha unguispina

Μelocactus ( Cephalium )

Huernia
Κορυφή σελίδας

vangelis

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Jun 2013 :  18:45:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Euphorbia

Gymnocalycium

Gymnocalycium

Lophophora

Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.3 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000