ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Θερμοκηπιο Φιρφιλη Αγ.Μαρινα-Κορωπι ΜΕΡΟΣ 1
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Θερμοκηπιο Φιρφιλη Αγ.Μαρινα-Κορωπι ΜΕΡΟΣ 1
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

georgenazos
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
179 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Apr 2012 :  17:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της georgenazos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην georgenazos  Απάντηση με παραπομπή
Αξιωθηκα επιτελους να επισκευτω το συγκεκριμενο φυτωριο στην Αγια Μαρινα στο Κορωπι. Ο Φιρφιλης ειναι γνωστος απο τις εκθεσεις της Βαρκιζας και της Κοτζια αλλα ποτε δεν ειχαμε δει το θερμοκηπιο απο τη μεσα μερια. Γενικως γινοταν ενας χαμος μεσα (πολλα τα φυτα) με μεγαλη ποικιλα σε εφορμπιες (απο μικρα εως τερατα) και χογιες (καμια 20αρια ειδη περιπου). Το 99% ηταν παχυφυτα, ολα σε αριστη κατασταση και παμφθηνα (οι τιμες αρχιζαν απο 1-2 ευρω).Οτι πρεπει για να ξεκινησεις μια αξιοπρεπεστατη συλλογη με παχυφυτα ή να εμπλουτισεις την ηδη υπαρχουσα με χογιες ή εφορμπιες .Θα τις χωρισω σε 2-3 μερη γιατι ηταν πολλες κι εγω πολυ κουρασμενος γιατι μετα πηγα απο καλυβια μερια κι εφαγα ενα μισοκιλο μπιφτεκι στου Μουρουζη!!!!!!!

Edited by - georgenazos on 09 Apr 2012 18:44:48

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Apr 2012 :  07:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Ωραία η περιήγηση με την πολύ πλούσια εικονογράφηση! Σ' ευχαριστούμε.

Αυτό το Gymnocalycium θα ζητούσα να μου το τυλίξουν για να το πάρω
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Apr 2012 :  13:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
κάθε χρόνο συμμετέχει στην έκθεση Κηφισσιάς και κάθε χρόνο ψωνίζω, όποιος θέλει φθηνά φυτάκια κυρίως παχύφυτα έχει αρκετά καθώς επίσης και μεγάλους συλλεκτικούς κάκτους, να πάτε στο περίπτερό της

Μετά τις φωτογραφίες βέβαια θα ήθελα να πάω μια εκδρομούλα στο Κορωπί

mavirenes
Κορυφή σελίδας

zefi
Starting Member

10 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Aug 2012 :  10:19:44  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην zefi  Απάντηση με παραπομπή
καλημερα που στο κορωπι εγω ειμαι λαυριο και θα ηθελα να παω, τα πλαστικα για τα ονοματα απο που τα αγοραζετε εδω δεν εχει και πρεπει να παω αθηνα μαλλον
Κορυφή σελίδας

georgenazos

Greece
179 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Aug 2012 :  19:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της georgenazos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην georgenazos  Απάντηση με παραπομπή
Αν δεν θες να τρεχεις μεχρι το Κορωπι, καθε Σαββατοκυριακο αργα το απογευμα ειναι στο λιμανι στην Παλαια Φωκαια με αρκετα παχυφυτα.
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Aug 2012 :  10:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από zefi

καλημερα που στο κορωπι εγω ειμαι λαυριο και θα ηθελα να παω, τα πλαστικα για τα ονοματα απο που τα αγοραζετε εδω δεν εχει και πρεπει να παω αθηνα μαλλον

καλημέρα, εγώ παίρνω από την AGROGEN, καλές και φθηνές

http://www.agrogen.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=category&virtuemart_category_id=18

mavirenes
Κορυφή σελίδας

zefi
Starting Member

10 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Aug 2012 :  07:25:22  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην zefi  Απάντηση με παραπομπή
ευχαριστω παιδια εγω βρηκα κιτρινες στο jumbo τιποτα αλλο εδω ειναι δυσκολα τα πραγματα κι ασ ειναι 50 χιλ απο αθηνα. τι αμμο παιρνετε βρηκα σε οικοδομικα υλικα 'χαλαζιακη' ειναι καλη ουτε ξερω
Κορυφή σελίδας

mariankos
Starting Member

6 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jun 2014 :  17:49:26  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mariankos  Απάντηση με παραπομπή
καλησπέρα σας... θα ήθελα να μάθω που ακριβώς είναι στο Κορωπί ο Φιρφίλης γιατί όσο και να το έψαξα στον νετ δεν βρήκα τίποτα... Σας ευχαρισστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας....
Κορυφή σελίδας

georgenazos

Greece
179 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Jun 2014 :  09:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της georgenazos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην georgenazos  Απάντηση με παραπομπή
Συγκεκριμενα ειναι στην Αγια Μαρινα. Χονδρικα ερχομενος παραλιακα, στριβεις στα φαναρια που εινα στην εκκλησια και παιρνεις τον δρομο ολο ευθεια πανω προς Κορωπι. Σε μια σταση λεωφορειου (μου φαινεται λεγεται 13η) στριβεις δεξια και στο τελος του δρομου ειναι το θερμοκηπιο. Παντως καθε ΣΚ συνηθως ειναι στο λιμανι της Παλαιας Φωκαιας αν ενδιαφερεσαι να τον δεις απο κοντα και να στα πει καλυτερα. Θα προσπαθησω να βρω το τηλεφωνο του να στο δωσω για οδηγιες.
Κορυφή σελίδας

mariankos
Starting Member

6 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Jun 2014 :  12:58:31  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mariankos  Απάντηση με παραπομπή
Σε ευχαριστώ πολύ georgenazos για την απάντηση σου!!!!! :)
Κορυφή σελίδας

georgenazos

Greece
179 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Jun 2014 :  14:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της georgenazos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην georgenazos  Απάντηση με παραπομπή
Το τηλεφωνο του Φιρφιλη ειναι 6932899333. Νικος λεγεται, αν ειναι να πας προς τα εκει καλυτερα παρτον ενα τηλεφωνο πρωτα να εισαι σιγουρος.
Κορυφή σελίδας

Mario St.
Starting Member

1 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Feb 2015 :  00:24:49  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Mario St.  Απάντηση με παραπομπή
Ψωνιζω πολλα χρονια απο τον συγκεκριμενο παραγωγο.
Ολα τα φυτα που εχω παρει, ηταν γερα κι ανθεκτικα.
Μερακλης και φιλοτιμος, ΚΑΙ με καλες τιμες!
Τον συνιστω ανεπιφυλακτα!
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.14 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000