ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Βραχοκηποι
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Υλικά - Αξεσουάρ - Κατασκευές
 Βραχοκηποι
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Feb 2012 :  08:55:44  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
ωραιες προτασεις
http://www.arneodo.com/pages/rocailles

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Feb 2012 :  10:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ ωραίες ιδέες πραγματικά! Έμπνευση για το δικό σου βραχόκηπο που εύχομαι να κάνεις σύντομα στο κτήμα!
Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Feb 2012 :  15:15:02  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
φετως αφησα πειραματικα τις γλαστρες με τους κακτους του βραχοκηπου εξω.Πολλα βραδια με -4 βαθμους, την ημερα και -2, μονιμα βρεγμενα και χιονισμενα, και στο τελος σκεπασμενα κατω απο ενα μετρο χιονι το οποιο επεσε απο την σκεπη.Δεν ειχαν κανενα προβλημα , ο γαλαζιος cereus ειναι σε καλυτερη κατασταση απο τους μεσα , οπως και ο oreocereus celsianus
τα υπολοιπα ειναι οπουντιες,oxygona, trichocereus
το καλοκαιρι θα ειναι ετοιμος
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Feb 2012 :  22:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Ασε, κι εγώ φέτος, λόγω έλλειψης χρόνου άφησα αρκετά απροστάτευτα και μάλιστα μερικά να βρέχονται κανονικά...έχουν γίνει κάτι ωραία φυτά...μα κάτι ωραία φυτά!! (κάτι beaucarnea κάτι Cereus κάτι Trichocereus....) ... ...
Απλώς στα φυτεμένα έξω είναι λιγάκι ρίσκο νομίζω το να βάλεις είδη μη ανθεκτικά (αν πέσει ακόμη πιο χαμηλά η θερμοκρασία?) εντελώς απροστάτευτα.
Επίσης, νομίζω φέτος είχε μακρά περίοδο ανομβρίας πριν αρχίσει το κρύο. Αυτό πρέπει να έπαιξε ρόλο στο ότι δεν έπαθαν ζημιά (τουλάχιστον για τα δικά μου είδη)
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.09 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000