ΚΑΚΤΟΣ - Forum - ερώτηση για φωτογραφίες
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Σχετικά με το Cactus.thelo.gr
 Σχόλια - Προβλήματα - Υποδείξεις
 ερώτηση για φωτογραφίες
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  18:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Παιδιά πως βάζετε όνομα πάνω στις φωτογραφίες σας?
Ας πούμε στου Κώστα φαίνεται ένα Kostas Z στο background
στης Φωτεινής φαίνεται το cactus thelo
Εγώ πώς θα το κάνω αυτό?

mavirenes

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  21:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
δε σου λέμε...δε σου λέμε...δε σου λέμε......

Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  21:41:47  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
photoshop μου μυριζει
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Feb 2011 :  08:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
watermark λέγεται, στα ελληνικά υδατογράφημα (γιατί ουσιαστικά είναι διαφανές).
Μπαίνει για να φαίνεται η ταυτότητα-δικαιώματα της φωτογραφίας αν θέλουμε αλλά και τίτλο κλπ.
Εγώ το κάνω στο Photoshop, υπάρχουν και προγράμματα που κάνουν μόνο αυτό δε θυμάμαι τώρα ποιο. Βρήκα στα γρήγορα ένα δωρεάν, το παρακάτω:
http://www.alamoon.com/watermark-editor.html

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει όμως το συγκεκριμένο για να σου πω σίγουρα αν είναι καλό αλλά δείχνει ΟΚ.
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Feb 2011 :  10:10:54  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
και για να μην αρχίσουμε να κάνουμε photoshop lessons μπορείς να βάλεις watermark στις φωτογραφίες σου και με το "ταπεινό" powerpoint.

Πολύ απλά και περιληπτικά, φτιάχνεις την υπογραφή που θέλεις να βάζεις ως watermark στο powerpoint (πχ με wordart), την κάνεις "save as image" και μετά right click/format picture/ και πειράζεις το transparency ή παίζεις με την επιλογή "washout". Όταν τελειώσεις την κάνεις save και την βάζεις σε κάθε σου φωτογραφία.

για παράδειγμα...

PS: η photo με τον άτυχο κάκτο δεν είναι δική μου- θα μπορούσε όμως
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Feb 2011 :  13:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ.
Με την πρώτη ευκαιρία που θα έχω αρκετό ελέυθερο χρόνο θα τα ψάξω αυτά που προτείνετε.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Feb 2011 :  13:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
μόλις συνειδητοποίησα ότι photoshop είχα πριν το τελευταίο format
τέλος πάντων τοχω κάπου, αν σηκώνει το ρημάδι θα το φορτώσω αλλιώς θα ψάξω μόνο τις άλλες ενναλακτικές

( ή θα τονε πετάξω και θα ησυχάσω και θα τη βγάζω στα internet cafe )

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2011 :  18:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

κάτι κατάφερα με τις λεζάντες!!
πρέπει να τις κάνω μία μία όμως

ιδού ο καταστροφέας του κήπου μου!!

mavirenes
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.12 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000