ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Ζητούνται νονοί...παχυφύτων
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Αναγνώριση φυτών
 Παχύφυτα
 Ζητούνται νονοί...παχυφύτων
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  12:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Λανθασμένα στην ενότητα αναγνώριση κάκτων και στο θέμα ζητούνται νονοί δημοσίευσα και φωτογραφίες παχυφύτων.
Επειδή οι αναγνωρίσεις είναι χρήσιμες και για τα υπόλοιπα μέλη και όχι μόνον για αυτόν που δημοσιεύει τα φυτά του, και για την ευκολότερη εύρεση των ειδών, ζητώ συγνώμη και εφεξής θα ανεβάζω τα παχύφυτά μου στη σωστή θέση.

1.ποιά είναι αυτή η χαβόρθια?

2.pachypytumm oviferum??????

3. μα παντελώς άγνωστο!!!

4. εχεβέρια? κι αν ναι ποιά?

5. κρασσούλλα σίγουρα αλλά ποιά?

6. γαστέρια? και ποιά?

7. γαστέρια επίσης? και ποιά? (ναι ξέρω έχει τα χάλια της)

8. ποιά είναι αυτή η εχεβέρια?

9. είναι σέδο αυτό ή έχω πέσει εντελώς έξω?

10.το είχα ξαναβάλει στους κάκτους αλλά δεν αναγνωρίστηκε, μήπως είναι κάποιο είδος πεπερόμιας?

mavirenes

Edited by - mavirenes on 18 Feb 2011 12:28:33

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Feb 2011 :  13:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Νονό δεν βρήκαμε αλλά συνεχίζω ακάθεκτη!

12. αγαύη ή αλόη?? μου φαίνεται αλόη αλλά την αγόρασα για αγαύη γιατί είχε αποτυπωμένο το φύλλο στο προηγούμενο

13.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Feb 2011 :  23:33:24  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
1. Haworthia cuspidata
2. Nαι
4. Graptopetalum paraguayense
6. Haworthia margaritifera ..
7. Gasteria bicolor
12. Aloe

Διορθώσεις πάντα δεκτές εσύ ξέρεις τα φυτά σου καλύτερα
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Feb 2011 :  18:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Ευρυδίκη

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Feb 2011 :  19:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
12)aloe
13) crassula arborescens
Κορυφή σελίδας

vangelis
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Feb 2011 :  17:40:34  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
mavirenes,
το 3 είναι κάκτος, κάποια Rhipsalis, ίσως η Rhipsalis cereuscula ή Rhipsalis pilocarpa, πρέπει να είναι η πρώτη
το 5 πρέπει να είναι η Crassula perforata ή Crassula perfossa, δε ξέρω αν είναι το ίδιο είδος ή κάποιο συνώνυμο
το 9 Sedum compressum
το 12 Aloe aculeata

Αυτά
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Feb 2011 :  16:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Ευρυδίκη, Κώστα και Βαγγέλη σας ευχαριστώ θερμά.
Βαγγέλη πάλι με εντυπωσίασες με το Νο 3.
Δεν πήγαινε το μυαλό μου ότι αυτό το φυτάκι είναι κάκτος!!!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 19 May 2012 :  23:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
τι είναι ετούτο βρε παιδιά, κάποιο σέδο? ή μήπως κρασσούλα? που δεν το νομίζω αλλά το άνθος παραπέμπει

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Nov 2013 :  17:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
χαμένες φωτογραφίες
κατεστραμμένα θέματα

πάμε παρακάτω

Τι είναι αυτό???

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Stylianos
New Member

53 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Dec 2013 :  21:40:33  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Stylianos  Απάντηση με παραπομπή
Δεν ξέρω τι είναι αυτό το πολύ όμορφο μοβ αλλά θέλω ένα φύλλο οπότε πρέπει. .:)
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Dec 2013 :  22:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Εντάξει Στέλιο!
Θα το έχεις.
Θέλει ζέστη το φύλλο για αν ξεκινήσει να βγάζει ριζίδια

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Jan 2014 :  16:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
senecio είναι
φαίνεται από το άνθος

τώρα ποιό?

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Jan 2014 :  14:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ottona capensis είναι

mavirenes
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.17 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000