ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Καφές και κουβεντούλα
 Κακτο συναντηση....

Σημείωση: Πρέπει να έχετε κάνει εγγραφή για να γράψετε στο forum.
Για να κάνετε εγγραφή, κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List Insert YouTube

Smilies
8ball [8] Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D]
Black Eye [B)] Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D]
Dead [xx(] Disapprove [V] Evil [}:)] Kisses [:X]
No no [No] Question [?] Red carpet [RC] Rolleyes [rolleye]
Sad2 [sad] Shock [:O] Shy [8)] Sleepy [|)]
Smile [:)] Spring [spring] Super [T)] Tongue [:P]
Very cool [cool] Wink [;)]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Α Ν Α Σ Κ Ο Π Η Σ Η    Θ Ε Μ Α Τ Ο Σ
Kostas Εστάλη - 29 Dec 2013 : 11:55:35
Εκλεψα την ιδεα απο καπου αλλου....αν και παντα ειχα κατι τετοιο στο μυαλο μου...(σε ποιο??? )

πιστευω οτι η υπαρξη συλλογου...φορουμ..κλπ.κλπ δεν ειναι μονο "μεσα" για να μαθει κανεις τροπους καλλιεργειας κλπ κλπ...η για να πουλησει "φιγουρα" για τα φυτα του....τα λεφτα του κλπ...(υπαρχουν ΚΑΙ αυτα)..ειναι -πιστευω- και "μεσα" που κατα καποιο τροπο βοηθουν στο να ερθουν σε επαφη ανθρωποι...γενικως...!!
Για αυτο και οχι μονο το λογο εχω πει και στο ΔΣ της ΕΕΚΑΠ να πυκνωσουν λιγο η συναντησεις (αυτο φυσικα ειναι λιγο δυσκολο)..

για να μην λεμε πολλα...προτεινω να κανουμε καποια κακτοσυναντηση εκτος συλλογου..κλπ κλπ..με ελευθερη συμμετοχη και χωρις θεμα...δηλ να βρεθουμε καπου χαλαρα για καφεδακι..- ποτακι η οτι γουσταρει ο καθε ενας και να μιλησουμε για τα φυτα μας να ανταλλαξουμε αποψεις..και γενικα να γνωριστουμε...
ετσι λοιπον λεω...να κανονισουμε τοπο και χρονο απαντωντας απο κατω..και οταν τον ορισουμε να παρει ο καθε ενας μας ..φιλους...σκυλους ...γατες.. παιδια η οτι εχει ο καθε ενας και να κανουμε μια ομορφη κακτοσυναντηση...

περιμενω συμμετοχες......

ΥΓ.. φυσικα μιλαμε για φιλους απο την Αθηνα και περιξ...αλλα και οι πιο "μακρινοι" αμα μπορεσουν...γιατι οχι????
25   Τ Ε Λ Ε Υ Τ Α Ι Ε Σ    Α Π Α Ν Τ Η Σ Ε Ι Σ     (Οι νεότερες πρώτες)
Κικη Εστάλη - 20 Jan 2014 : 10:53:18
Καλά μην λες.Δεν με νοιάζει.Χα.Θα πάμε για καφέ,τι θα κάνουμε??????
Αντε βρε που είστε όλοι???????

Κική
Kostas Εστάλη - 19 Jan 2014 : 22:59:24
quote:
Καλησπέρα Κώστα που ήσουνα και κόψατε κ πίτα????Ε?????

χαχα ολα θες να τα ξερεις...!!!!!!!!!
Κικη Εστάλη - 19 Jan 2014 : 20:08:46
Καλησπέρα Κώστα που ήσουνα και κόψατε κ πίτα????Ε?????

Κική
Kostas Εστάλη - 19 Jan 2014 : 14:02:18
quote:
Είμαι μάντης.

??? ... http://laspistasteria.wordpress.com/2011/11/02/mantis-religiosa/

Οκ... εμπλεξα λιγο αυτον τον καιρο με διαφορα....πιτες κλπ κλπ αλλα θα το κανουμε.!!!
rina Εστάλη - 19 Jan 2014 : 10:44:48
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Πιστεύω οτι αν το ''ψειρίζουμε'' δεν θα γίνει ποτε η συναντηση. τώρα.

Αγαπάτε αλλήλους. Ξεκλειδώστε τα wi-fi.

Y.Γ:πόσο δίκιο είχες???????

Κική'

Είμαι μάντης.

kaktos Εστάλη - 09 Jan 2014 : 08:35:22
Μάλλον πρέπει να οριστεί μία σταθερή ημερομηνία π.χ. την Κυριακή που μας έρχεται (κι ας μην μπορούν όλοι αλλά οι περισσότεροι), μετά από κάποιο καιρό μπορεί να γίνει κι άλλη συνάντηση και να έρθουν κι άλλοι που δεν μπόρεσαν.
Κικη Εστάλη - 06 Jan 2014 : 15:10:23
quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Πιστεύω οτι αν το ''ψειρίζουμε'' δεν θα γίνει ποτε η συναντηση. τώρα.

Y.Γ:πόσο δίκιο είχες???????

Κική'
Nuxtofulakas Εστάλη - 31 Dec 2013 : 12:23:21
Πολύ καλή πρωτοβουλία Κώστα. Δυστυχώς εγώ είμαι εκτός Αττικής λόγω project αυτό το διάστημα (αν και το βλέπω να γίνεται μόνιμο )οπότε δεν θα μπορέσω να έρθω.
Καλά να περάσετε και καλή χρονιά σε όλους εύχομαι.
Κικη Εστάλη - 30 Dec 2013 : 23:46:40
Καλησπέρα,Μαρίνα!'Οχι απόγευμα.Αυτό που είπαν τα παιδιά,πρωί προς μεσημεράκι,είναι καλά ...

Κική'
rina Εστάλη - 30 Dec 2013 : 16:42:15
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Πιστεύω οτι αν το ''ψειρίζουμε'' δεν θα γίνει ποτε η συναντηση. Δυστυχώς ειναι αδύνατον να βολευτουμε όλοι. Οποτε μηπως να πει ο .....''υπευθυνος'' της συναντήσης μια μέρα και ώρα και όσοι μπορούμε να παρευρεθούμε? Διαφορετικά και θα μας παρει μέρες και η συνάντηση δεν θα γίνει ποτε. Το κεντρο ειναι βολικό για όλους. Μεσημέρι -απόγευμα ίσως ειναι καλύτερα για να μπορέσουν και αυτοί που δουλεύουν(προτείνω εγώ τωρα). Μήπως να γινόταν και κάπου πιο κεντρικά πχ Θησείο που το ξέρουμε όλοι και δεν θα μπλεχτούμε σε στενάκια και άγνωστες οδους? Αυτές τις ιδέες έριξα.Ακύρωσα τα πάντα και παω να φάω τώρα.

Είναι κοντά στο Θησείο νομίζω.
Με το πόδι το κόβεις.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes

Μωρε κοντα ειναι αλλα ειδικα το απογευμα εκει περα το κοβεις με το πόδι μεσα στα στενα και στους δρομους του κεντρου?

Κικη Εστάλη - 30 Dec 2013 : 15:59:08
ΤΕΛΕΙΟ,ΤΕΛΕΙΟ!Συμφωνώ για Θησείο.Πιο καλύτερο μέρος δεν θα μπορούσατε να βρείτε.Με βολεύει να αφήσω και το αμάξι μου στο σπίτι και να έρθω με συγκοίνωνια γιατί είμαι σχετικά κοντά.Πείτε ώρα και ημέρα!!

Κική'
mavirenes Εστάλη - 30 Dec 2013 : 15:01:24
quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Πιστεύω οτι αν το ''ψειρίζουμε'' δεν θα γίνει ποτε η συναντηση. Δυστυχώς ειναι αδύνατον να βολευτουμε όλοι. Οποτε μηπως να πει ο .....''υπευθυνος'' της συναντήσης μια μέρα και ώρα και όσοι μπορούμε να παρευρεθούμε? Διαφορετικά και θα μας παρει μέρες και η συνάντηση δεν θα γίνει ποτε. Το κεντρο ειναι βολικό για όλους. Μεσημέρι -απόγευμα ίσως ειναι καλύτερα για να μπορέσουν και αυτοί που δουλεύουν(προτείνω εγώ τωρα). Μήπως να γινόταν και κάπου πιο κεντρικά πχ Θησείο που το ξέρουμε όλοι και δεν θα μπλεχτούμε σε στενάκια και άγνωστες οδους? Αυτές τις ιδέες έριξα.Ακύρωσα τα πάντα και παω να φάω τώρα.

Είναι κοντά στο Θησείο νομίζω.
Με το πόδι το κόβεις.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
rina Εστάλη - 30 Dec 2013 : 13:50:30

mavirenes Εστάλη - 30 Dec 2013 : 05:20:14
καλημέρα!
Νωρίς νωρίς!

Φυσικά και θέλω να συμμετάσχω.
Μένω εκτός Αθηνών ωστόσο και δεν οδηγώ.
Αυτό σημαίνει ότι οπουδήποτε κανονίσετε θα έρθω με συγκοινωνία.
Πάντως εκεί που προτείνει ο Κώστας με βολεύει μια χαρά, αλλά θα προτιμούσα πρωινή ώρα και όχι απόγευμα γιατί με περιορίζουν τα δρομολόγια του Κτελ κάπως.

Ως άνεργη με βολεύει οποιαδήποτε μέρα.

mavirenes
Κικη Εστάλη - 29 Dec 2013 : 23:59:56
Καλησπέρα σ'ολη την παρέα κακτόφιλων και μη.Εγω παιδάκια ΓΙΟΡΤΑΖΩΩΩΩΩ.
Δεν γίνεται κάποια άλλη μέρα εννοείται Σαββατ/ριακο για να μπορούμε όλοι να έρθουμε,ρακί δεν πίνω,για ΚΑΦΕΔΑΚΙ κάπου κεντρικά είμαι ΜΕΣΑ,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.
Να κανονιστεί άμεσα παρακαλώ.

στην τελευταία χωρίς την εφημερίδα,έχουμε να πούμε.......ουυυυυυυυ!

Κική'
rina Εστάλη - 29 Dec 2013 : 22:53:20
Εγώ λέω ναι. Αφήνω ενα μικρό ποσοστο γιατι κυκλοφορουν ιώσεις και οποτε κανονιζω κατι μια μου χτυπαει την πορτα.

Kostas Εστάλη - 29 Dec 2013 : 22:06:19
quote:
(λογω αποστασης Αθηνας-Λαρνακα)!!!

μη νομιζεις.....απο καποια σημεια της Αθηνας για να πας σε καποια ...αλλα θες πιο πολυ ωρα...

quote:
Θα ήθελα να σας γνωρίσω αν και καινούρια στο φόρουμ . Ανήμερα Πρωτοχρονιάς είναι όμως λίγο δύσκολο μάλλον για του περισσότερους. Αν γινόταν καποια άλλη μέρα?

Α) το φορουμ...αλλα και γενικα η κακτοπαρεα δεν εχει νεους και παλιους...αυτα τα αφησαμε στο στρατο φευγοντας..

Β) το..ανημερα Πρ/ας ειναι μια προταση..δεν εχουμε καταληξει ακομα καπου...

Γ)....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ....που ειναι τα μελη του φορουμ???

αντε...αντε....για να βλεπω ..."χερακια"

kosrashelix Εστάλη - 29 Dec 2013 : 22:05:50
Αν συμφωνείτε με την τοποθεσία ας το κάνουμε την κυριακή...
rina Εστάλη - 29 Dec 2013 : 21:43:46
Θα ήθελα να σας γνωρίσω αν και καινούρια στο φόρουμ . Ανήμερα Πρωτοχρονιάς είναι όμως λίγο δύσκολο μάλλον για του περισσότερους. Αν γινόταν καποια άλλη μέρα?

Arsenios Εστάλη - 29 Dec 2013 : 20:01:20
Εχω μια πρωτοτυπη ιδεα!
καντε ολοι σκυπε και μιλαμε απο εκει
για να μπορω να συμμετεχω και εγω
στην ολη κατασταση (λογω αποστασης Αθηνας-Λαρνακα)!!!
χεχε

Αρσένιος!!

Kostas Εστάλη - 29 Dec 2013 : 18:47:33
εγω αν δεν ...βρεχει ..παω παντου...

ισως λογω ..πρωτο/νιας να μην μπορουν καποιοι να ελθουν

αλλα ας ακουσουμε και καμμια αλλη γνωμη.....

και συμμετοχεεεεεεςς ΠΑΡΑΚΑΛΩ.....
Kostas Εστάλη - 29 Dec 2013 : 18:43:28
quote:
και με νεανικό κόσμο-έτσι να πέσει και ο μέσος όρος λιγάκι

τι θελει να πει ο ποιητης??....

cactus30 Εστάλη - 29 Dec 2013 : 17:24:30
Κι εγώ νομίζω κέντρο είναι μια χαρά!!!
kosrashelix Εστάλη - 29 Dec 2013 : 16:30:31
Θα πρότεινα να βρεθούμε την πρωτοχρονιά το απόγευμα στον Κεραμεικό σ'ένα μαγαζί που λέγεται "τα κανάρια" και έχει πολύ καλή ρακί. Είναι καφενείο χωρίς δυνατή μουσική και με νεανικό κόσμο-έτσι να πέσει και ο μέσος όρος λιγάκι. Το μαγαζί βρίσκεται Πλαταιών και Κεραμικού γωνία.
Αν είστε σύμφωνοι πείτε αλλιώς αντιπροτείνετε.
Kostas Εστάλη - 29 Dec 2013 : 16:19:05
quote:
κι εγώ μέσα!

Να πω ιδέα?

Ο φίλος μας ο Κώστας (kosrashelix)εργάζεται στο Διομήδειο Βοτανικό κήπο, στο Χαιδάρι.

http://cactus.thelo.gr/forum/el/topic.asp?TOPIC_ID=1788&SearchTerms=%C4%E9%EF%EC%DE%E4%E5%E9%EF%F2

Υπάρχει και θερμοκήπειο για κάκτους το οποίο έχουν φτιάξει πρόσφατα.
Θα μπορούσαμε να πάμε να τον βρούμε και να μας ξεναγήσει ( αν του επιτρέπουν τα καθήκοντά του ) και να κάνουμε έναν πολύ ωραίο περίπατο.

Εγώ έχω παέι πολλές φορές.

μου είναι και βολικό η αλήθεια

Πείτε κι άλλες προτάσεις

mavirenes

και αυτο καλη ιδεα ειναι ...απλα εγω ελεγα να γινει η συναντηση με "αφορμη" τα φυτα...και οχι για...τα φυτα...δηλ να κατσουμε στο-α τραπεζακια μας να μας σερβιρουν τον καφε μας και να "τραβηξουμε" την κουβεντα οπου θελουμε οχι και καλα μονο φυτα..φυτα...φυτα..!!!γιατι εχουμε και ....ανθρωπινη πλευρα εκτος της συλλεκτικο-καλλιεργιτικης!!! ..και το πλεονεκτιμα σε αυτην την περιπτωση ειναι οτι μπορουν να ερθουν και ατομα που δεν εχουν την "αρωστεια του κακτου" χωρις να αγανακτησουν με τους "κολλημενους"...

ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.2 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000